НовиниВ Україні зростає кількість випадків отруєнь чадним газом

В Україні зростає кількість випадків отруєнь чадним газом

-

В Україні зростає кількість випадків отруєнь чадним газом

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили про суттєве зростання кількості випадків отруєння чадним газом, зокрема і з летальним результатом.

Так, у грудні 2023 року зафіксовано 56 випадків отруєння чадним газом, серед яких три летальні (загинули одна дитина і двоє дорослих). У січні 2024 року постраждали 76 українців, із них семеро (одна дитина і шестеро дорослих) – загинули.

Тихий убивця

«Чадний газ абсолютно невідчутний для людини, але впливає на організм навіть у невеликій концентрації і може призвести до смерті», — йдеться в повідомленні міністерства.

За словами експертів, в умовах нестачі кисню і за неповного згоряння палива в нагрівальних приладах утворюється монооксид вуглецю (СО), або чадний газ. Коли людина піддається його впливу, молекули СО витісняють кисень з її організму і призводять до отруєння. Найбільша небезпека полягає в тому, що чадний газ не має кольору, запаху чи смаку. Саме тому іноді його називають «тихим убивцею».

Основні симптоми отруєння: головні болі, нудота, прискорене дихання, слабкість, відчуття втоми, запаморочення.

Алгоритм дій

Якщо ви або ваші близькі підозрюєте отруєння чадним газом, вимкніть усі прилади, окрім електричних, і відкрийте вікна. Вийдіть або винесіть потерпілого на свіже повітря, покладіть під голову подушку, розстебніть комір і пояс.

Викличте рятувальників (ДСНС) за номером «101» або «112», аварійну газову службу за номером «104» і швидку допомогу за номером «103».

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам