АналітикаВ Європарламенті визначилися переможці: що це означатиме для України

В Європарламенті визначилися переможці: що це означатиме для України

-

В Європарламенті визначилися переможці: що це означатиме для України

Європейська народна партія посідає чільне місце на виборах до Європейського парламенту та буде новою більшістю в парламенті Євросоюзу – голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вказала, що це допоможе звести міцний «центр» з проєвропейською та проукраїнською позицією.

DW повідомляє, що перші прогнози, оприлюднені німецькими телеканалами ARD та ZDF, свідчили про наступне: проукраїнська Європейська народна партія (ЄНП) перемогла у виборах до Європарламенту, які мали завершитись у неділю, 9 червня. Відтак ЄНП матиме у десятому скликанні Європарламенту найбільшу фракцію – близько 180 зі 720 місць у новому скликанні парламенту.

Щодо другої за чисельністю партії – нею залишається Прогресивний альянс соціалістів і демократів (СіД), що може здобути близько 135 місць у парламенті. Далі прогнози наступні:

  • об’єднання лібералів «Оновлюючи Європу» – від 81 до 87 депутатів;
  • Європейські консерватори і реформісти (ЄКР) – 80 мандатів;
  • праві націоналісти об’єднання «Ідентичність і демократія» – 70 мандатів;
  • в свою чергу прогнозується, що об’єднання «Зелені/Європейський вільний альянс» дещо втратить у представництві в ЄП – отримає менше ніж 60 місць.

DW підсумовує, що праві партії мають нагоду отримати «…найкращий приріст у результаті серед усіх сил порівняно з попередніми виборами 2019 року».

Відомо також, що Урсула фон дер Ляєн є кандидаткою на пост глави Єврокомісії від ЄНП. Після оголошення попередніх результатів виборів вона вказала: «центр» для сильної Європи формуватиме сильну проєвропейську та проукраїнську позицію: «Ці вибори надіслали нам два послання. Перше – є більшість у «центрі» для сильної Європи, і це є критично важливим для стабільності. Цей «центр» збережений. Але також є правдою, що екстремально ліві та праві отримали підтримку. Саме тому ці результати означають величезну відповідальність для партій, що знаходяться в «центрі». Ми можемо мати розбіжності в різних пунктах, але ми всі маємо інтерес у стабільності, ми всі хочемо бачити сильну та ефективну Європу».

Урсула фон дер Ляєн вказала, що з огляду на те, як світ довкола «вирує», а різні сили намагаються дестабілізувати Європу, «…ми ніколи не дозволимо, щоб це трапилося»: «Я завжди говорила, що хочу побудувати широку більшість для сильної Європи. Я демонструвала протягом мого першого мандата, чого може досягати сильна Європа. Моя мета – продовжувати рухатися цим шляхом з тими силами, які є проєвропейськими, проукраїнськими, які виступають за верховенство права. Вже від завтра ця робота розпочнеться знову».

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам