НовиниВерховна Рада передала Запорізькій ОВА повноваження обласної ради

Верховна Рада передала Запорізькій ОВА повноваження обласної ради

-

Верховна Рада передала Запорізькій ОВА повноваження обласної ради

21 березня Верховна Рада України підтримали передачу повноважень Запорізької облради до Запорізької обласної військової адміністрації. Про це під час брифінгу розповів очільник ЗОВА Іван Федоров, передає «Zprz.city».

«На початку воєнного стану велика кількість повноважень була і так передана ОВА. Наприклад, в частині фінансів ще два роки тому було все передано і вирішувалось одноосібно начальником ОВА… Тож, наразі передаються кадрові, земельні та майнові питання. Це важливо, бо ми точно не маємо права зупинити процеси в прифронтовій області, а навпаки максимально прискорено маємо вирішувати ті проблеми, які відповідатимуть запиту мешканців», — заявив Іван Федоров.

Що передувало такому рішенню?

Власне, кілька тижнів тому Іван Федоров наголошував, що за останні два роки облрада не ухвалила жодного рішення, яке б принесло користь мешканцям регіону. За його словами, ще навесні 2022 року, будучи мером Мелітополя, він неодноразово звертався до депутатів з проханням зібратися і вирішити нагальні питання.

«Для мене на той час нагальним питанням було, щоб забрали мандат у колаборантів на тимчасово окупованих територіях. Але питання не було вирішено, депутати не зібралися. Пять разів голова облради Олена Жук скликала засідання сесій, але недостатня кількість депутатів приходила до зали для того, щоб вирішувати нагальні питання Запорізької області», — прокоментував голова Запорізької ОВА.

Він розповів, що у частини депутатів дійсно є  поважні причини не з’являтися на сесії, наприклад, служба в Збройних силах України. Але є й ті, хто просто не хоче виконувати свою роботу.

«Хтось виїхав, хтось просто не бачить сенсу виконувати обовязки. Крім того, велика кількість депутатів склали повноваження. 11 депутатів чекають на свою чергу зайти в облраду. Є депутати, які вступили до лав ЗСУ. Весь цей спектр не дозволяє функціонувати обласній раді», — зазначив Федоров.

Він пояснив, що через саботування сесійних засідань, чимало важливих для області питань стоять на паузі: «Сьогодні ми не можемо розпочати жодного будівництва на обласному об’єкті, тому що власник має надати згоду. Власником є колегіальний орган – обласна рада. Через те, що ми не отримуємо цей дозвіл, ми не можемо розпочати жодного будівництва укриттів, жодного будівництва підземної школи, жодної реконструкції відділення в нашій лікарні, будь-якого іншого закладу».

Отже, Верховна Рада прийняла рішення передати повноваження Запорізької обласної ради до ЗОВА. За постанову проголосували 236 парламентарів.

Про розпуск не йдеться

В ОВА наголошують, що мова йде саме про тимчасову передачу повноважень згідно з нормами чинного законодавства, а не про розпуск органу місцевого самоврядування.

«Я хочу наголосити, що те, що ми чули про розпуск обласної ради – це неправда. Лише на воєнний час передані повноваження начальнику обласної військової адміністрації. Одразу після закінчення воєнного через 30 днів обласна рада почне функціонувати знову як має працювати у звичайному проміжку часу», — наголосив Федоров.

Головою обласної ради й надалі залишатиметься Олена Жук. Установа готуватиме проєкти розпоряджень, адже всі обласні департаменти так чи інакше синхронізовані з установами облради.

Сама Олена Жук подякувала працівникам держустанови за роки співпраці та запевнила, що виконавчий апарат обласної ради продовжить працювати: «Я впевнена, що професіоналізм та досвід роботи працівників виконавчого апарату будуть корисними у розвязанні нагальних питань мешканців Запорізької області…Протягом двох років війни ми змогли вистояти – це спільна робота, яка вимагала і вимагає надзвичайних зусиль. Ми і надалі будемо спільно працювати в інтересах жителів Запорізької області».

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам