НовиниВійськовий облік жінок: кому треба з'явитися до ТЦК

Військовий облік жінок: кому треба з’явитися до ТЦК

-

Військовий облік жінок: кому треба з’явитися до ТЦК

Всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями: лікарка, акушерка, медична сестра, фармацевтка, провізорка, дантистка тощо мають стати на військовий облік. 

У МОЗ наголошують, що ця норма не є новою, вона діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків і так перебувають на військовому обліку. Але, якщо до цього часу вони на облік не ставали, то мають зробити це впродовж трьох років – до 31 грудня 2026 року.

Зазначимо, постановка на військовий облік не означає автоматичну мобілізацію. Інформація необхідна для узагальнення даних про наявний резерв медиків у державі.

Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні. Наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.

Як стати на облік?

Стати на військовий облік жінки мають самостійно. Процедура реєстрації здійснюється в територіальному центрі комплектування (ТЦК) за місцем проживання.

Документи, які потрібні для реєстрації: заява про взяття на облік; паспорт або ID-картка; ідентифікаційний номер; документ про здобуття спеціальності/професії; довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює; свідоцтво про народження дітей/документ про опіку; свідоцтво про шлюб; фотокартки 3х4.

Коли жінка приходить до ТЦК, на неї заводять особову справу. Далі її мають спрямувати на медкомісію, яка зробить висновок про придатність/непридатність до військової служби.

Медкомісія у військовозобов’язаних жінок проходить, як і в чоловіків: повинні оглянути хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог. Єдина відмінність – жінки мають пройти ще й огляд у гінеколога.

Покарання для ухилянток

Ухилення від військового обліку прирівнюється до адміністративного правопорушення. Відтак, військовозобов’язаній можуть виписати штраф від 850 до 1700 гривень.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам