НовиниЯк військовозобов’язаним оновити дані в ТЦК: відповіді на популярні...

Як військовозобов’язаним оновити дані в ТЦК: відповіді на популярні запитання

-

Як військовозобов’язаним оновити дані в ТЦК: відповіді на популярні запитання

Після набуття чинності закону про посилення мобілізації (з 18 травня), чоловіки протягом 60 днів мають оновити свої персональні дані. Це можна зробити в ТЦК, в центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника.

Для оновлення даних у ТЦК або ЦНАП військовозобов’язані чоловіки повинні мати при собі такі документи: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, військовий квиток або тимчасове посвідчення, медичні документи, довідку про освіту, водійське посвідчення (необхідне у разі служби водієм).

Якщо особа має право на відстрочку від мобілізації, то при собі необхідно мати документи, які підтверджують цей факт. Це можуть бути документи, що підтверджують склад сім’ї, наявність дітей або опіку над особами з інвалідністю.

Також необхідно підготувати медичні документи. Військово-лікарська комісія має доступ до системи Helsi, тож лікарі мають дані про стан здоров’я військовозобов’язаних осіб. Але якщо у людини є довідки, які не занесені до бази, то необхідно взяти їх з собою. При наявності інвалідності потрібно мати довідку МСЕК.

Як зробити це онлайн?

Електронний кабінет призовника запрацював 18 травня. Йдеться про мобільний застосунок «Резерв+», за допомогою якого можна оновити особисті дані військовозобов’язаного.

Його вже можна завантажити на смартфони через App Store та Google Play Market.

Під час оновлення треба звернути увагу на: фактичну адресу проживання, номери дійсних засобів зв’язку (номер мобільного телефону) та адресу електронної пошти (за наявності).

Чи треба проходити ВЛК?

Представник Генштабу ЗСУ, полковник Юрій Глущенко говорить: «На цей момент питання стоїть виключно в оновленні даних. Потреба пройти військово-лікарську комісію зявиться лише тоді, коли військовозобовязаний отримає повістку. Якщо у ТЦК виникнуть питання, вони можуть звязатися для уточнення окремих даних».

Водночас є декілька нюансів. Оскільки статус «обмежено придатний» ліквідовують, всі військовозобов’язані, які його мали, повинні пройти ВЛК повторно до 4 лютого 2025 року, навіть ті, що поновили дані. Також за новим законом термін дії висновків ВЛК тепер дійсний один рік, тобто військовозобов’язані повинні проходити комісію щорічно.

Зверніть увагу, всі військовозобов’язані, призовники та резервісти в Україні віком від 18 до 60 років мають оновити дані до 16 липня, навіть ті, хто має відстрочку від мобілізації.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам