З локдауну в карантин: які обмеження діють з 25 січня

0

З понеділка, 25 січня, Україна повертається до попереднього формату обмежень: замість зимового локдауну знову діють грудневі правила «помаранчевої» зони.

«Вихід із посиленого карантину не означає, що вірус зник. Ми маємо залишатися пильними та ретельно дотримуватися всіх правил. Маски, дистанція, дезінфекція – це основа. Будь ласка, бережіть себе та своїх близьких”, — зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Відтепер в Україні знову працюватимуть:

Непродовольчі магазини та ринки, торгові центри — заборону на їх роботу, як і на продаж окремих видів товарів у супермаркетах, запроваджували лише на час локдауну, тож тепер її скасовують.

Кафе, ресторани та інші заклади громадського харчування — окрім проміжку з 22:00 до 7:00 (у ці години можна видавати замовлення лише на виніс чи з доставкою). Додаткова вимога для роботи ресторанів і кафе — розміщення відвідувачів на відстані не менше, ніж 2 метри між місцями для сидіння за сусідніми столиками. Крім того, заборонено розміщувати понад 4 особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років).

Кінотеатри і театри, заклади культури — можуть працювати із заповненістю не більше ніж на 50% від загальної кількості місць.

Музеї, виставки, галереї — за умови допуску не більше однієї людини на 10 кв. метрів площі.

Спортзали та фітнес-зали —  лише за умови, коли можна дотриматися обмеження на кількість відвідувачів в залі (з розрахунку одна людина на 20 квадратних метрів). Якщо зали відкрито з дотриманням цієї вимоги, то відвідувачі мають заходити до закладу в масках.

Релігійні заходи: в приміщенні має бути на більше однієї особи на 5 кв. метрів, а на відкритому повітрі — необхідно дотримуватися дистанції 1,5 метра між присутніми.

Карантинні обмеження в Україні з 25 січня: інфографіка

За рішенням уряду, режим надзвичайної ситуації в Україні діятиме до 28 лютого 2021 року.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь