НовиниЗагибель військових 128-ї бригади на Запоріжжі: все, що відомо...

Загибель військових 128-ї бригади на Запоріжжі: все, що відомо про трагедію

-

Загибель військових 128-ї бригади на Запоріжжі: все, що відомо про трагедію

Росіяни завдали удару по скупченню військових 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, коли ті, за даними ЗМІ, зібралися для нагородження на честь Дня артилерії в прифронтовій зоні Запорізької області. Внаслідок атаки загинули військовослужбовці, також поранення різного ступеня важкості зазнали місцеві жителі.

Трагедія сталася 3 листопада близько 10-11 години ранку. Росіяни вдарили ракетою «Іскандер-М» по місцю, де вишикувалися військові.

«Ракетний удар підступного ворога забрав життя 19 бійців 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Зараз проводиться ретельна перевірка всіх обставин трагедії. Загинули кращі наші бійці»,йдеться в дописі 128 бригади у фейсбуці.

У мережі піднялася хвиля обурення через те, що шикування проводили у прифронтовому селі, куди прилітає регулярно і де, скупчення людей – це дуже небезпечно. Ніхто з офіційних осіб інформацію про шикування не коментував.

«Всі пишуть “загинули Герої”. Хоча правильно писати “Герої стали жертвами”. Жертвами чиїхось амбіцій, зверхності, популізму»,прокоментував трагедію український військовослужбовець Іван Савицький.

У понеділок, 6 листопада, ДБР оголосило, що розслідує справу про «недбале ставлення військової службової особи до служби». В цей же день «Нromadske» оприлюднило матеріал, в якому зазначається, що командир бригади Дмитро Лисюк запізнився на захід до Дня ракетних військ і артилерії. Військовослужбовці були вимушені чекати комбрига понад пів години, а тоді стався приліт.

«Один із наших співрозмовників зазначив, що спершу нагородження запланували на 9 годину ранку, але перенесли на 9:30. У цей час військові вже були вишикувані й чекали на командира. Близько 10:10 стався російський удар. Комбриг прибув буквально через 2 хвилини після прильоту»,пише видання.

Довідка. 128 бригада – це з’єднання гірської піхоти Сухопутних військ України. Бійці бригади обороняли Україну з 2014 року, коли російські військові розпочали війну в Луганській та Донецькій областях.

Восени 2022 року воїни 128 ОГШБр брали участь у звільненні Херсонської області. Також бригада тримала оборону на Бахмутському напрямку. А у 2023 році бійці звільнили Лобкове й П’ятихатки на Запорізькому напрямку.

 

 

 

 

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам