НовиниЗапоріжці вважають за потрібне призначити нового головного архітектора міста

Запоріжці вважають за потрібне призначити нового головного архітектора міста

-

Запоріжці вважають за потрібне призначити нового головного архітектора міста

На сайті Запорізької міської ради з’явилася петиція з пропозицією призначити головного архітектора міста, провівши конкурс.

«За тривалий час тимчасового виконання обов’язків головного архітектора особами, що не мають належного досвіду проєктної діяльності та не користуються довірою у громади, допущено низку грубих містобудівних помилок», — зазначив автор петиції Олексій Єгоров.

Помилками Олексій Єгоров називає наступні рішення:

  • надання ділянки парку Тарасова (колишній – Яланського) для будівництва торгівельного центру;
  • спорудження торгівельних павільйонів в зеленій зоні по проспекту Соборному на зупинці Малий ринок;
  • забудова багатоповерховими житловими секціями (із порушенням норм інсоляції) важливої у містобудівному значенні ділянки на розі бульвару Центрального та вулиці Перемоги.

«І цей перелік можна продовжити. Запоріжжя нагально потребує професійного головного архітектора, інакше, місто остаточно втратить шанс на реалізацію потенціалу, закладеного у його планувальній структурі. Остання нищиться саме некваліфікованими рішеннями осіб з тимчасовим статусом», — сказано у тексті петиції.

Відповідно до ЗУ «Про архітектурну діяльність», на посаду головного архітектора міста кандидат має призначатися за результатами конкурсу. Він повинен мати вищу архітектурну освіту та досвід у сфері містобудування та архітектури не менше 5 років.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам