НовиниЗапорізьке училище приймає участь в унікальному проєкті з енергоефективності

Запорізьке училище приймає участь в унікальному проєкті з енергоефективності

-

Запорізьке училище приймає участь в унікальному проєкті з енергоефективності

У Запорізькому вищому професійному училищі реалізовують міжнародний проєкт з енергоефективності, в рамках якого замінюють вікна, вибиті внаслідок ракетних ударів РФ, та навчають новим спеціальностям, повідомляє «Суспільне».

Торік училище вибороло право стати учасником проєкту «Енергоефективний освітній заклад» від німецької компанії «GIZ». Студентів вчать встановлювати енергоефективні віконні конструкції. Для практичних занять іноземні партнери надають необхідні матеріали (сучасні енергозберігаючі вікна).

«Цей проєкт став результатом конкурсного відбору, який був розрахований для закладів освіти, що знаходяться безпосередньо в зоні бойових дій. У результаті конкурсу були відібрані пять закладів професійно-технічної освіти у Сумах, Харкові, Дніпрі та Запоріжжі», — розповіла членкиня проєктної команди «Енергоефективний освітній заклад» Вікторія Константінова в коментарі «Суспільному».

Теоретичні знання закріплюють на практиці, а після закінчення короткострокових курсів студенти отримують сертифікати. На кінець квітня вже видали 76.

Загалом в училищі замінили близько двох десятків вікон, вибитих під час обстрілу Запоріжжя в жовтні 2022 року. Всі роботи проводять під керівництвом майстрів виробничого навчання. За словами заступниці директора з навчально-методичної роботи Олени Кулинич, здобувати освіту можуть не тільки студенти, а й дорослі, які хочуть отримати нову професію:

«За місяць-півтора маємо змогу надати не лише учням, а й дорослим – тим, хто потребує швидкого перенавчання за цими професіями з енергоефективного будівництва – отримати нову професію».

Студенти училища опановують професію безкоштовно. Для інших 1,5 місячний навчальний курс коштуватиме 850 гривень. Програма проєкту «Енергоефективний освітній заклад» завершується вже в цьому місяці, але, за словами Вікторії Константінової, проєкт будуть продовжувати.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам