НовиниДва заводи Коломойського призупинили діяльність

Два заводи Коломойського призупинили діяльність

-

Два заводи Коломойського призупинили діяльність

Запорізький та Нікопольський заводи феросплавів, які входять до групи «Приват» олігарха Ігоря Коломойського, зупинили свою діяльність. Про це повідомила пресслужба ЗФЗ у Facebook.

Зазначається, що зупинка пічних агрегатів на зимовий період сталася через відсутність постійного забезпечення електроенергією та водопостачання. Підприємство в умовах простою зосередиться на проведенні ремонтних робіт, щоб відновити виробництво вже навесні наступного року.

«Переривання постачання електроенергії та води негативно впливає на технічний стан пічних агрегатів при їх дуже високій вартості (вартість тільки однієї печі сягає сотень мільйонів гривень). Також кожен запуск та розігрів печі супроводжується значними капіталовкладеннями та виробництвом некондиційних феросплавів», — йдеться у повідомленні.

У компанії додали, що рішення ухвалювалося з урахуванням замовлень вітчизняних покупців на цей період, які будуть забезпечені наявними залишками феросплавів.

Від Нікопольського заводу офіційної інформації немає, але його перехід у простій підтвердив мер міста на пресконференції, що відбулася 27 жовтня.

«Завод феросплавів з 1 листопада зупиняється», — сказав він.

Зупинка підприємств Коломойського означає зупинку практично всієї феросплавної галузі України. Крім цих підприємств є ще Побузький феронікелевий комбінат, який спеціалізується на виробництві феронікелю та Краматорський феросплавний завод, який з 2020 року фактично припинив свою діяльність. Ще один завод Коломойського – Стахановський – знаходиться в тимчасово окупованій Кадіївці та ним не контролюється.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам