АналітикаЗараз вирішується доля усієї Європи

Зараз вирішується доля усієї Європи

-

Зараз вирішується доля усієї Європи

Андрій Владов, огляд ЗМІ
Росія сподівалася на швидку переможну війну в Україні, але завданням усього вільного світу має бути нищівна поразка Кремля. Для перемоги над Росією потрібно надати Україні максимальну допомогу і створити нову архітектуру безпеки на європейському континенті. Про це під час варшавської конференції щодо надання допомоги Україні заявив в понеділок прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Європейські політики вже давно усвідомили, що нинішній режим РФ на чолі з Володимиром Путіним не готовий вирішувати ситуацію шляхом переговорів. Саме цим пояснюється збільшення воєнної допомоги Україні. Щоб зрозуміти ті настрої, які визначають європейську політику щодо війни в Україні, варто звернутись до основних тез інтерв’ю прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького.

Цей політик відкрито заявив, що донедавна у світі панувало переконання, що розвиток світової економіки є запорукою для процвітання народів. Натомість сьогодні треба знову повернутися до «політичного реалізму» і показати, що геополітика є важливішою за економіку.

«Співпраця Європи з Росією здавалась дешевою й ефективною доти, доки Путін не виставив відповідний рахунок. Це мали бути звичайні контракти на газ, а виявились заставою, за яку Європа продала свою душу», – підкреслив польський прем’єр. Моравецький наголосив, що Кремль зробив помилку, нападаючи на Україну. Втім він припустив, що Путін міг би і перемогти в Україні, якби Європа була ще більш залежною від Москви.

Україна – це Європа

«Героїчна боротьба українського народу зберегла не тільки саму Україну, але й розбудила багато країн вільного світу з геополітичного сну. Війна в Україні не є свідченням сили Росії, Але є перевіркою сили Заходу. Вибір очевидний: або перемога Росії і поразка Заходу, або ренесанс західної цивілізації»,- наголосив польський прем’єр.

Моравецький стверджує, що зараз вирішується доля та майбутнє всієї Європи та вільного світу. «Росія сподівалась, що це буде бліцкриг, але цей план провалився. Однак Захід і вільний світ мають зробити все можливе, щоб ця війна стала для Путіна Ватерлоо російського імперіалізму і колоніалізму», – підкреслив голова польського уряду.

Він підкреслив, що Росія веде з Україною тотальну війну: атакує цивільні об’єкти, вбиває жінок, дітей, знищує інфраструктуру і без підтримки таких країн, як Польща, Україні було би дуже складно.

Моравецький звернув увагу, що торік ніхто не вірив, що Росія може напасти на Україну, а рік після початку війни багато хто й надалі не хоче повірити, що незабаром
можливий черговий масований наступ Росії, і саме таким є задум Москви. Сьогодні є всі підстави вірити у перемогу України.

«Перемога є ближчою не лише завдяки успіхам української армії, втомі російського ведмедя і санкціям, які починають діяти, а також тому, що велика частина вільного світу показала рішучість і непоступливість», – наголосив польський прем’єр. Він додав, що для перемоги над Росією потрібно збудувати «повністю нову архітектуру безпеки у політичному, геополітичному, економічному та енергетичному вимірі».

Ще один тяжкий іспит для ЗСУ

За даними, які надають як українські, так і західні розвідки, окупаційні війська ведуть підготовку до повторного масштабного наступу на фронтах в Україні. При всій напруженості цієї ситуації є впевненість, що ЗСУ зуміли підготуватися до такого перебігу подій. Більше того, завдяки допомозі західних союзників є підстави вважати, що хід військової кампанії найближчим часом перебуватиме під контролем ЗСУ і стане трагічним для армії окупанта.

У зв’язку з цим російська пропаганда посилила свої інформаційні вкиди для дискредитації керівництва України та ЗСУ. Росіяни вкидають інформацію чи не щодня через свої медіа про абсолютно різні напрями наступу, різний час та різні кінцеві цілі цього наступу. Мета цієї роботи проста – деморалізувати громадянське населення, посіяти паніку, заплутати свідомість перед новим етапом війни та не дати можливості зрозуміти реальні напрями наступу.

Віримо у ЗСУ

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що Сили оборони очікують на можливі наступи з боку Росії до символічної дати 24 лютого, проте закликав довіряти виключно офіційній інформації. Щодо Харкова він зазначив, що зараз із боку Росії ударних угруповань немає, але не можна виключати, що «через деякий час вони можуть з’явитися».

Міністр також наголосив, що Міністерство оборони не зафіксувало на території Білорусі сформованих ударних угруповань для наступу на Київ. Він вважає, що якби міжнародні партнери діяли на випередження, повномасштабної війни Росії проти України можна було б уникнути.

Думка ГУР

Представник прес-служби ГУР МО Андрій Юсов зазначив, що активні бойові дії очікуються у лютому та березні. Проте країні-агресору не вдасться виконати план Путіна. «Нічого не вийде. Ці дати вже багато разів переносились. Та інтенсивність, яку ми зараз спостерігаємо на Донбасі, це спроба реалізації цих планів. Не рахуючи втрати в живій силі та техніці. Ворог намагається виконати завдання диктатора», – заявив представник військової розвідки, додавши, що українські захисники не сидять склавши руки.

Втрати РФ

За 11 місяців російсько-української війни армія РФ втратила близько 9 тисяч одиниць різної техніки. Приблизно 5700 одиниць було знищено українськими військовими, ще близько 2700 одиниць було захоплено. Також аналітики стверджують, що 306 одиниць техніки було покинуто на полі бою та ще 242 пошкоджено та виведено з ладу.

Треба розумiти, що справжні дані можуть бути значно масштабнішими, оскільки аналітики рахують лише ту техніку, яка зафiльмована. Техніка, яку не вдалося розпізнати, до списку не включається.

Примітно, що до цього списку увійшли лише транспортні засоби та бронетехніка, які присутні на фото чи відеозаписах. Таке озброєння як ПТРК, міномети, безпілотники, ПЗРК та інше до списку не було включено. Крім того, цей перелік постійно оновлюється.

Мобілізація

«В Україні було оголошено мобілізацію, коли парламентом був затверджений закон про оголошення військового стану. Є певні норми, які там зазначені за чисельністю. Генеральний штаб їх знає, і ми працюємо у цих нормах», – пояснив голова оборонного відомства.

За словами Резнікова, лави ЗСУ поповнюють з урахуванням втрат на фронті, це системна та планова робота, і немає жодного «вау», як у Російській Федерації. Керівник Міноборони також висловився про вручення повісток на вулиці, в кафе, ТРЦ. Він зазначив, що військовозобов’язані мають ставати на облік, проте не всі роблять це, тому співробітники територіальних центрів комплектування змушені «щось робити». При цьому громадяни повинні розуміти, що вручення повістки не передбачає миттєву мобілізацію.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам