НовиниЗеленський та його указ

Зеленський та його указ

-

Зеленський та його указ

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи у парламенті, оголосив про наміри провести реформу Збройних сил. Ця реформа передбачатиме відмову від класичного призову та поступовий перехід до професійної армії.

На сайті Президента розміщено указ, в якому Зеленський роздав завдання Кабінету Міністрів та Міністерство оборони, президент підписав прямо перед депутатами у Верховній Раді України.

«Цей указ – старт переходу України на професійну армію. Цей указ – не тому, що «скоро війна». Це я говорю для всіх. Цей указ для того, щоб скоро й надалі був мир – мир в Україні», – наголосив Володимир Зеленський.

Підписаний документ передбачає поступовий перехід української армії на професійну основу з подовженням дії контрактів.

Президент також пропонує запровадити інтенсивну систему військової підготовки як можливу альтернативну форму проходження строкової служби, разом з цим йдеться про припинення призову громадян України на строкову військову службу з 1 січня 2024 року.

Крім того Міністерству оборони України у цьому указі доручили ввести прозору систему кар’єрного росту військовослужбовців, побудовану на рейтинговій оцінці. На думку Президента України така модель армії дозволить Україні у разі потреби «покладатися лише на власні сили».

Що зміниться у військових

Володимир Зеленський заявив, що завдяки цьому указу є багато нововведень. Окрім змін військової служби, також будуть нововведення для контрактників, адже переважно з них і буде складатися армія. Перш за все обіцяють підвищення зарплат військовим – до рівня не нижче трьох мінімальних заробітних плат, зараз це приблизно 19500 грн.

Офіційно у документі прописано:

Міністерству оборони України:

1) розробити концепцію поступового переходу до формування Збройних Сил України на професійній основі, передбачивши:

  • збільшення термінів дії контрактів;
  • збільшення протягом 2023 року грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, які укладають довготермінові контракти, до рівня не менше трикратного розміру мінімальної заробітної плати;
  • формування системи спеціальної підготовки та перепідготовки військовослужбовців, які уклали довготермінові контракти;

2) прискорити розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту концепції забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей, передбачивши запровадження спеціальної накопичувальної програми для отримання військовослужбовцями власного житла;

З) забезпечити під час реалізації військової кадрової політики впровадження прозорої системи кар’єрного росту військовослужбовців Збройних Сил України, побудованої на рейтинговій оцінці.

Зараз починають вносити зміни, які вагомо вплинуть як на престиж військових, так і на привабливість служби за контрактом, адже окрім вагомого грошового забезпечення, також будуть інші соціальні гарантії та забезпечення житлом.

На всі ці нововведення необхідно багато бюджетних коштів, адже армія фінансується саме з бюджету. Через це, уряд має підготувати зміни до бюджету.

На цей рік фінансування мають змінитися не на повний обсяг, але все одно вагомо. Його має бути достатньо для підвищення грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ «до рівня не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати», тобто понад 13 000 грн. А повний обсяг підвищення заробітної плати військовим має бути передбачений у бюджеті 2023 року – для військових, які мають довготермінові контракти.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам