НовиниЗустріч міністрів

Зустріч міністрів

-

Зустріч міністрів

В Україні цього тижня пройшов ряд важливих зустрічей з міністрами інших країн, всі вони проводилися з метою консолідації зусиль та налагодження відносин на тлі агресії з боку Росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з міністрами закордонних справ країн Славковського формату – Чехії Яном Ліпавським, Австрії Александром Шалленбергом та Словаччини Іваном Корчоком, які відвідують Україну зі спільним візитом.

Представники чеського, австрійського та словацького міністерств висловили підтримку Україні з боку своїх країн на тлі агресивних дій Російської Федерації. Кулеба детально поінформував колег щодо актуальної безпекової ситуації поблизу державного кордону та на тимчасово окупованих територіях України. Також гостям розповіли про зусилля нашої держави та міжнародних партнерів з активізації політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

Закордонні міністри погодились на поїздку в зону проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі, аби на власні очі ознайомитися із наслідками російської агресії проти України. 

Свої враження про відвідування ООС написав міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок: 

«Сьогодні я відвідав лінію окупованої території на сході України – станцію Луганськ. Я на власні очі бачив там ситуацію і підтвердив, що конфлікт на сході України, який розпочався майже вісім років тому, триває і не вирішується. Він забрав життя понад 13 тис. людей.

Словаччина завжди закликала до дипломатичного вирішення цього конфлікту. Навіть перетнути лінію зіткнення цим людям неймовірно важко. Будь-які міжособистісні контакти, наприклад, робити покупки або відвідувати лікаря – складна задача. Ми вже давно підтримуємо надання медичної допомоги на станції Луганська, і сьогодні я передав символічний чек на 50 000 євро Міжнародній організації охорони здоров’я, яка керує місцевим модулем охорони здоров’я. Цією базовою медичною допомогою користуються люди, які перетинають лінію зіткнення. Рано ввечері вилітаємо до Києва, де наша програма продовжується».

Міністри закордонних справ країн Славковського формату підтримали позицію України, яка не піддається на російські провокації та залишається непохитною в пошуку дипломатичних способів деескалації. Міністри погодилися, що російська агресія підриває не лише безпеку України, але і всієї Європи. Тому критично важливо зберігати єдність у стримуванні Росії та діяти рішуче задля збереження миру та стабільності на Європейському континенті.  

У цьому контексті міністри обговорили втілення комплексного пакету стримування РФ від подальшої агресії, зокрема жорсткі економічні санкції Європейського Союзу та зміцнення сектору оборони та безпеки України. Вони також обговорили кроки задля забезпечення економічної та фінансової стабільності нашої держави. 

Дмитро Кулеба подякував співрозмовникам за практичну підтримку Збройних Сил України, а також втілення важливих гуманітарних, освітніх та соціальних проєктів у нашій державі. 

Попередня стаття
Наступна стаття
Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам