Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт щодо стимулювання народжуваності та підтримки батьківства. Відповідний документ було оприлюднено на сайті Федерації профспілок України у понеділок, 19 травня.
Серед основних ініціатив:
- допологова підтримка вагітних: 100% заробітної плати — для застрахованих жінок та 7 тисяч гривень — для незастрахованих;
- одноразова виплата при народженні дитини — 50 тисяч гривень кожній жінці, яка народила;
- допомога жінкам на відновлення після пологів (розмір допомоги зможе визначити уряд після ухвалення відповідного законопроєкту);
- фінансова підтримка для тих, хто доглядає за дитиною — незалежно від того, чи це один із батьків, бабуся, дідусь, опікун або інший родич.
Окрім того, пропонується запровадити програму «єЯсла», у межах якої держава повертатиме частину грошей, які родини витрачають на заклади дошкільної освіти. Це можуть бути як державні, так і приватні садочки, а також послуги індивідуальних підприємців (ФОПів), які проводять освітню діяльність.
Також Мінсоцполітики пропонує надавати одноразову грошову допомогу учням — «Пакет школяра». Кошти можна буде витратити на канцелярське приладдя, книжки, дитячий одяг, взуття тощо.
Водночас, як і раніше, батьки новонароджених отримуватимуть «Пакунок малюка» — набір найнеобхідніших речей: одяг, пелюшки, гігієнічні засоби та інше.
В уряді вважають, що такі кроки дадуть змогу посилити підтримку сімей з дітьми та стимулюватимуть батьків працевлаштовуватись, а також стимулюватимуть розвиток мережі приватних закладів дошкільної освіти.
Ці ініціативи планують запровадити з 1 січня 2026 року, тобто з початком нового бюджетного періоду. Наразі проєкт документа вже розіслано на погодження до інших міністерств.