З 18 червня почали діяти правила любительського та спортивного рибальства. Це означає, що добова норма вилову повинна складати до 3 кілограмів на одного ловця за добу або один трофейний екземпляр.
Трофейним екземпляром вважають велику рибу, наприклад коропа на 5 кг, тоді рибалка має завершити риболовлю та піти додому. Існує заборона і на кількість гачків – на одного ловця не більше п’яти на водоймах загального користування.
Де не можна ловити?
Правилами передбачені ділянки, де заборонено рибалити протягом всього року або ж впродовж певних періодів.
У Запорізькій області діє постійна заборона на рибальство у наступних місцях:
- Гребля Дніпрогесу та на відстані до 500 метрів вище греблі;
- 50-метрова та внутрішня водойма о. Хортиця;
- Каховське водосховище в межах природно-заповідного фонду;
- Річка Конка, від селища Юльївка до залізничного мосту;
- Поблизу лінії ЛЕП м. Енергодар;
- Іванівські кучугури;
- Водянський ківш;
- Дніпровське водосховище;
- Балка Плоска Осокорівка;
Щодо тимчасової заборони – вона діє з 1 квітня до 31 серпня. Під час цього періоду заборонено рибалити у балках Вільна, Гадюча і Капустяна.
Усі обмеження спрямовані на збереження популяції риби, або на безпеку самих рибалок. Як заявив головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства управління Державного агентства рибного господарства в Запорізькій області Максим Бронзюк: “Відповідно до правил, ці ділянки визначені, в першу чергу, або як важливі для нагулу молоді різних видів риб або це пов’язано з безпекою. Наприклад, старе та нове русло в межах міста Запоріжжя. Якщо ви пам’ятаєте, старе русло — воно доволі вузьке та це буде заважати судноплавству”