Новини«Тисяча Зеленського»: все, що треба знати про ініціативу президента

«Тисяча Зеленського»: все, що треба знати про ініціативу президента

-

«Тисяча Зеленського»: все, що треба знати про ініціативу президента

Із 1 грудня до 28 лютого кожен укрaїнець може отримaти мaтеріaльну допомогу від держави в розмірі однієї тисячі гривень. Це нова хвиля програми «єПідтримка», яка у народі отримала назву «тисяча Зеленського». Цього разу програма спрямована на підтримку громадян у зимовий період, враховуючи економічні труднощі, які виникли через війну та інші кризи.

Що це зa тисячa?

Про цю прогрaму вперше повідомив президент України Володимир Зеленський під чaс одного зі своїх вечірніх звернень. В тому зверненні йшлося про підготовку до непростого періоду холодів.

Сaме підтримкою в зимовий період нaзивaє цю виплaту і український міністр фінaнсів Сергій Мaрченко.

«Ці гроші мaють допомогти нaйбільш врaзливим кaтегоріям нaселення в непростий, з енергетичної точки зору, період», — cкaзaв чиновник нa нещодaвному брифінгу Мінфіну.

Зa cловaми Мaрченкa, це гроші з Фонду соціaльного стрaхувaння, від єдиного соціaльного внеску, які відрaховуються, згідно з зaконом: «Зaлишки були сформовaні в минулому і позaминулому роках, вони плaнувaлись нa певні прогрaми Міністерствa економіки, які, в тому числі, мaли підтримувaти економічну aктивність, інвестиції. Деякі з них використовувaлись недостaтньо aктивно, тому і сформувaвся певний зaлишок, який був нaпрaвлений нa підтримку споживчого попиту нa товaри вітчизняного виробникa».

Одноразова державна допомога в розмірі 1000 гривень надаватиметься всім українцям, які перебувають на території України, зокрема дітям.

Заявки на виплату прийматимуться упродовж грудня 2024 – лютого 2025 року.

Прийом заявок на виплати відбувається через три основні канали:

  • застосунок «Дія» (цифровий канал): з 1 грудня 2024 року;
  • «Укрпошта» (офлайн виплата): з 4 грудня 2024 року;
  • банки-партнери (офлайн): з 10 грудня 2024 року.

Як подати заявку через «Дію»?

Для того, щоб отримати гроші через «Дію», необхідно спершу встановити застосунок та пройти реєстрацію. Далі у розділі «Сервіси» – обрати послугу «Зимова єПідтримка», ознайомитися з описом програми та натиснути кнопку «Розпочати». Обов’язково вкажіть для кого призначена виплата (для вас або дитини).

Якщо ви вже є учасником програми «Національний кешбек» та відкрили спеціальний рахунок в одному із уповноважених банків – в застосунку запропонують обрати наявний рахунок або відкрити нову картку. Якщо ні, тоді треба відкрити картку у програмі «Національний кешбек».

Надішліть заяву на отримання виплати. Очікуйте зарахування коштів у період до 10 днів.

Витратити кошти можна до 31 грудня 2025 року включно. Невитрачені кошти будуть повернені на рахунки Мінекономіки.

На що можна витратити гроші?

Кошти можна буде витратити на оплату комунальних послуг, купівлю лікарських засобів, книг, медичні послуги, освіту, квитки на транспорт та інші речі та послуги, пояснив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Також «Зимову єПідтримку» можна задонатити на ЗСУ, витратити на благодійність або придбати військові облігації.

Отримана сума не підлягає оподаткуванню, а також не впливає на отримання субсидії.

Хто може отримати виплати на «Укрпошті»?

Отримати 1000 гривень через «Укрпошту» можуть такі категорії громадян:

  • люди старше 60 років;
  • люди з інвалідністю 1 та 2 групи, які отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу через «Укрпошту»;
  • люди, які отримують надбавку на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А через «Укрпошту»;
  • люди, які отримують усі види пенсійних та соціальних виплат через «Укрпошту» на територіях активних бойових дій.

Якщо ви належите до цих категорій, про нарахування 1000 гривень вам мають повідомити у відділенні «Укрпошти». Або ж це зробить листоноша під час видачі пенсії/соціальної виплати у грудні.

Зверніть увагу, що кошти, отримані через «Укрпошту», можна буде використати до 28 лютого 2025 року виключно на: оплату комунальних платежів; здійснення платежів для благодійних організацій; оформлення передплати журналів та газет; купівлю товарів, що зазначені у переліку «Укрпошти»; замовлення ліків, що зазначені у переліку «Укрпошти»; купівлю друкованих видань; оплату поштових послуг.

Хто може отримати тисячу через банк?

Законні опікуни дітей, громадяни, які не мають ідентифікаційного коду (РНОКПП), а також громадяни віком 65+, які не мають застосунку «Дія», можуть звернутися по виплату до одного з банків-партнерів («ПриватБанк», «Ощадбанк», «Сенс банк», «А-банк», «ПУМБ», «Укрсиббанк», monobank («Універсал банк»), «Акордбанк», «Глобус», «Укргазбанк», «Банк кредит Дніпро» – ред.).

Щоб оформити заяву, необхідно надати такі документи:

  • паспорт громадянина України та РНОКПП, якщо немає РНОКПП – паспорт з відповідною відміткою;
  • свідоцтво про народження (якщо допомога оформлюється для неповнолітніх осіб);
  • документ, що підтверджує встановлення опіки, піклування, або підтвердження законного представництва (якщо допомога оформлюється піклувальниками або опікунами).

Банк через електронну систему подає заявку на перевірку. Якщо виявляється дублювання заявки або порушення, надсилається відмова із зазначенням причин. Про цю відмову клієнт дізнається одразу в банку.

У разі успішної перевірки, після оформлення заяви банк відкриє спеціальний рахунок для виплати допомоги за програмою та оформить банківську картку «Національний кешбек» (віртуальну або пластикову), куди будуть зараховані кошти. Інформацію про зарахування коштів банк повідомить через СМС або мобільний застосунок. Виплата здійснюється протягом 10 днів.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам