НовиниЮНЕСКО визнало українську кобзарсько-лірницьку традицію культурною спадщиною людства

ЮНЕСКО визнало українську кобзарсько-лірницьку традицію культурною спадщиною людства

-

ЮНЕСКО визнало українську кобзарсько-лірницьку традицію культурною спадщиною людства

5 грудня на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО у столиці Парагваю, місті Асунсьйон, українське кобзарство визнали всесвітньою нематеріальною культурною спадщиною. Про це  повідомила пресслужба Міністерства культури та стратегічних комунікацій.

«Неспровокована Україною війна забирає життя українських митців: 133 загинуло, серед них і шестеро братчиків кобзарських цехів, які стали на захист України. Нині Росія, як колись імперський та сталінський режими, нищить усе, що повязано з українською культурою, зокрема кобзарство та носіїв живої спадщини. Та попри усі спроби позбавити українців свого коріння, наша культура засвідчує незламність»,прокоментував міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.

Представляв українську кобзарсько-лірницьку традицію на сесії ЮНЕСКО відомий кобзар, військовослужбовець ЗСУ та народний артист України – Тарас Компаніченко.

«Це визнання – велика Перемога! Це тріумф української культури, українського духу», — переконаний Тарас Компаніченко.

Перед тим, як кобзарство визнала ЮНЕСКО, його внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Сталось це у другій половині 2022 року. Опікувалась обома процесами ініціативна група з Кобзарських цехів Києва, Львова та Харкова, а також представники Національної академії мистецтв.

«Особливо важливим цей здобуток є сьогодні, коли наші сучасні кобзарі, як і їхні предки за часів козацтва, підтримують бойовий дух українських захисників та надихають на боротьбу за свободу й незалежність», — підсумували у міністерстві.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам