Інтерв'юХвороби серця – куди звернутися по допомогу

Хвороби серця – куди звернутися по допомогу

-

Хвороби серця – куди звернутися по допомогу

Як отримати медичну допомогу при хворобах серця, пояснює Іван Курпаяніді, директор «Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань».

Сьогодні ситуація з раннім виявленням та лікуванням серцево-судинних захворювань в Україні, згідно статистичних данних, поліпшується. Але, як відомо, статистика – це «середня температура по палаті», бо в Запорiзькiй областi, зокрема, цифри поки що невеселі, кількість інфарктів збільшується, а їх вік молодшає. Як перебороти цю тенденцію? Багато успішних історій є у запорізького «Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань» – його діяльність істотно зменшила кількість летальних випадків внаслідок інфаркту міокарда.

Директор закладу  Іван Курпаяніді зібрав тут найкращих фахівців, які постійно знаходяться в процесі пізнання нових методик та сучасних практик лікування, крок за кроком реалізуючи їх у Запоріжжі. Чимало планів у Центру і на подальший розвиток та вдосконалення медичних технологій, на співпрацю з районними лікарнями, на більш тісний контакт безпосередньо з мешканцями сіл та селищ Запорізької області. Це на ділі підтверджують і фахівці «Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань», які у складі виїзної кардіологічної бригади проводять консультації по рiзних населених пунктах областi. Лікарі стверджують – кожен другий пацієнт, що прийшов до них на прийом, потребує термінової спеціалізованої кардіологічної допомоги.

У ході виїздних консультацій кардіологи не тільки проводять обстеження, але й пояснюють людям, куди звертатися по допомогу при підозрі на серцево-судинне захворювання, які аналізи та обстеження сплачує держава і який шлях має пройти пацієнт від першого виявлення хвороби до повного одужання. Основну просвітницьку функцію бере на себе директор «Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань»  Іван Миколайович Курпаяніді, який нагадує основні тези інформаційної кампанії  «Здорове серце», яку МОЗ України щорічно оголошує до Дня серця. Тож, прислухайтесь – цілком можливо, що це може врятувати вам життя!

Перелік серцево-судинних захворювань

Серцево-судинні захворювання, – розповідає Іван Курпаяніді, – це група хвороб серця і кровоносних судин, в яку входять: ішемічна хвороба серця, хвороба судин головного мозку, хвороба периферичних артерій – кровоносних судин, що постачають кров до рук та ніг; ревмокардит – ураження серцевого м’язу та серцевих клапанів у результаті ревматичної атаки, спричиненої стрептококовими бактеріями; вроджений порок серця; тромбоз глибоких вен і емболія легень – утворення у ножних венах згустків крові, які можуть зміщуватися і рухатися до серця і легенів. Від хронічної форми будь-якого серцево-судинного захворювання померти неможливо. Людина помирає від гострого стану, до якого призводить загострення хвороби.

Коли треба записатися на прийом до сімейного лікаря
– Якщо у вас є щонайменша підозра на серцево-судинне захворювання, зокрема, біль у грудній клітці (відчуття тяжкості, тиску, печіння), який віддає у ліву руку чи шию, – акцентує Іван Курпаяніді, – негайно зверніться до свого сімейного лікаря чи тервпевта. У разі інтенсивного болю та інших симптомів інфаркту чи інсульту – негайно телефонуйте «103».

Які обстеження можна пройти у свого лікаря
– Ваш терапевт чи сімейний лікар за необхідності зробить кардіограму, проведе швидкий тест на тропонін для виявлення гострого стану (за наявності такого у медичному закладі), виміряє тиск та рівень цукру у крові. Також лікар може призначити додаткові аналізи, зокрема, розгорнутий аналіз крові, аналіз крові на холестерин тощо. Все це входить у гарантований пакет послуг первинної ланки, тому і є безоплатним для пацієнта.

Коли потрібне направлення на дообстеження
– Якщо є підозра на наявність серцево-судинної патології, терапевт чи сімейний лікар може направити пацієнта на консультацію до кардіолога або самостійно, згідно протоколу, в рамках доказової медицини, направити хворого на специфічні дообстеження, зокрема, велоергометрію (ЕКГ під навантаженням), холтерівське добове моніторування ЕКГ тощо. Усі ці обстеження можна зробити у нашому кардіоцентрі.

Спостереження у сімейного лікаря
– За результатами обстежень встановлюється остаточний діагноз та визначається обсяг допомоги, – пояснює Іван Курпаяніді, – медикаментозна терапія, що направлена на профілактику ускладнень (контроль рівня тиску та холестерину) та попередження прогресування захворювання. Пацієнт приймає ліки та проходить планові огляди у свого лікаря, який контролює основні параметри здоров’я пацієнта.

Що робити у разі гострого стану

– У разі виявлення у пацієнта гострого стану, він направляється на лікування у спеціалізований госпітальний заклад – кардіологічний центр, де отримує необхідну кваліфіковану допомогу. Спершу йому проводять ангіографію, щоб уточнити діагноз. В екстреному випадку – ангіографія та подальше стентування – безоплатні для пацієнта.

Якщо ж гострого стану немає і хворого направив на обстеження сімейний лікар або кардіолог, то ангіографія та подальша операція зі стентування буде платною. Якщо стент встановити неможливо, пацієнта направляють у кардіохірургію, де йому зроблять відповідну операцію. Після виписки пацієнти найчастіше перебувають під наглядом сімейного лікаря чи терапевта (а за потреби – і кардіолога), проходять профілактичну терапію.

Чому варто звертатись до лікаря при найменших підозрах на хворобу серця

– Існує міф, що серйозні проблеми з серцем мають супроводжуватись пекельним болем. Насправді, це не завжди так, – застерігає Іван Курпаяніді. – Через цей міф тисячі людей помирають чи отримують інвалідність.

Якщо ви вкрай рідко відчуваєте дискомфорт у ділянці серця чи спростерігаєте інші, малозначущі, на ваш погляд, симптоми, – зверніться до свого терапевта чи сімейного лікаря. Це може врятувати життя. 80% передчасних інфарктів та інсультів можна попередити за допомогою профілактики: здорового способу життя та своєвчасного звернення до лікаря. Користуючись можливістю, запрошую усіх жителів Запорiжжя та  Запорізької області, які  потребують кваліфікованої кардіологічної допомоги, звертатися до нашого Центру.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам