НовиниЧехія оплачуватиме деяким українцям дорогу додому

Чехія оплачуватиме деяким українцям дорогу додому

-

Чехія оплачуватиме деяким українцям дорогу додому

Чеська Республіка допомагатиме українцям зі статусом тимчасового захисту, які хочуть повернутися додому. Зокрема, купуватиме квитки на транспорт. Відповідна інформація була опублікована на сайті МВС Чехії.

Там пояснюється, що Міністерство внутрішніх справ країни запустило пілотний проєкт з добровільного повернення українських біженців додому. Він триватиме з червня по листопад 2024 року.

Так, у межах проєкту Чеська Республіка готова придбати квитки на транспорт для 400 людей, а також організувати санітарний проїзд для щонайбільше 30 хворих. На це з бюджету країни виділили 5,5 млн крон (понад 220 тисяч євро).

Зазначається, що цією допомогою зможе скористатися лише невелика частина біженців, зокрема, ті, хто не має коштів або має проблеми зі здоров’ям, при тому – лише один раз.

За даними МВС, у квітні 2024 року в Чехії проживало близько 339 тисяч українських біженців. Як зауважила директорка Асоціації інтеграції та міграції Магда Фальтова, кількість громадян України з тимчасовим захистом майже не змінюється з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам