НовиниЕлектроенергія може здорожчати до 3,5-4 грн за кВт-год —...

Електроенергія може здорожчати до 3,5-4 грн за кВт-год — Олексій Кучеренко

-

Електроенергія може здорожчати до 3,5-4 грн за кВт-год — Олексій Кучеренко

Найближчими роками Україна не зможе існувати без імпорту електроенергії з Європи. Ймовірно, через це відбудеться зростання тарифів на світло. Таку заяву в ефірі «Громадського радіо» зробив перший заступник голови комітету Верховної Ради із питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

«Усі ми відчуваємо, що щось з першого червня може відбутися. Нас до цього готують. Це неприємно, але, мені здається, рішення вже прийнято. Це постанова уряду, виключно його повноваження. Хоча ми як депутати, і я особисто, будемо намагатися хоча б обґрунтування та розрахунки подивитися. Зараз інформацію приховують, може це і виправдано. Хоча, я думаю, люди мають знати, що нова ціна буде обґрунтованою. Якою вона буде? Моя оцінка від 3,5 до 4 гривень (за кВт-год — ред.)», — розповів посадовець.

Також Кучеренко пояснив, як зараз використовуються тарифні кошти. Здебільшого, переконує експерт, їх витрачають на інвестиційні програми.

«Пояснюю на простому прикладі. Якщо ракета прилетіла у невеличке виробництво й щось зруйнувала, то власник буде залучати свої кошти, ремонтуватиме, відновлюватиме виробництво. Але зрозуміло, що він закладе це в ціну товару. Чуда не буває, хтось же має заплатити за це. За все завжди платить споживач», — говорить заступник голови комітету ВР.

Процеси збільшення собівартості продукції відображаються не лише на електроенергії, наголошує посадовець. Через проблеми з логістикою, навантаження на бізнес ми спостерігаємо збільшення цін на пальне, харчові продукти тощо.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам