НовиниКиївська Русь уже не «київська»: у Росії «стирають» Україну...

Київська Русь уже не «київська»: у Росії «стирають» Україну з підручників історії

-

Київська Русь уже не «київська»: у Росії «стирають» Україну з підручників історії

Із російського шкільного підручника «Навколишній світ» для учнів четвертих класів прибрали кілька згадок Києва як столиці Київської Русі.

Про це повідомляє «Медіазона». Журналісти порівняли підручник, виданий цього року видавництвом «Просвіта», з його попередньою версією – і з’ясувалося, що у виданні 2021 року князь Володимир хрестив народ у Києві, а в новому виданні він зробив це просто «в столиці».

Крім того, в попередньому підручнику «після смерті Олега в Києві став правити князь Ігор», а автором літопису «Повість минулих літ» значився «чернець Києво-Печерського монастиря Нестор», то в новому навчальному посібнику Ігор став правити Руссю без вказівки міста, а Нестор став просто ченцем, без уточнення місця, де жив і працював.

Журналісти «Медіазони» також звернули увагу на те, що у підручнику з історії Росії для учнів шостого класу змінилася дата, яка вважається моментом заснування Русі як держави. У редакції 2016 року цією датою значиться 882 рік, «коли Олег об’єднав Новгород і Київ», а в новій редакції – 862 рік, коли Рюрик був призваний на князівство в Новгород.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам