НовиниМіненерго: після деокупації Запорізької АЕС на її перезапуск підуть...

Міненерго: після деокупації Запорізької АЕС на її перезапуск підуть роки

-

Міненерго: після деокупації Запорізької АЕС на її перезапуск підуть роки

Для перезапуску всіх шести енергоблоків Запорізької атомної електростанції знадобляться роки. І, звісно, це стане можливим лише після її деокупації. Таку заяву зробив міністр енергетики України Герман Галущенко на онлайн-засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Галущенко підкреслив, що за три роки російської окупації ситуація на ЗАЕС суттєво погіршилася.

«Це стосується насамперед деградації обладнання, в майбутньому це буде велика проблема. Друга проблема – у звязку з підривом Каховської дамби є питання, яким чином ми забезпечимо воду на станції, якщо теоретично ми її запустимо. Третя – вийшов термін експлуатації палива», — розповів міністр енергетики.

За його словами, наразі Запорізька АЕС перебуває у такому стані, що навіть один енергоблок буде складно запустити з технічного погляду.

«Умовно, якщо ми отримаємо станцію, скільки часу треба, щоб її привести в робочий стан і працювати шістьома блоками, оцінити дуже складно. Але, за сьогоднішніми оцінками, це не місяці. На жаль, це роки», — підсумував Герман Галущенко.

Нагадаємо, що Запорізька АЕС є найбільшою атомною електростанцією в Європі. Вона була окупована у перші тижні повномасштабного вторгнення РФ. Росіяни перетворили ЗАЕС на військовий об’єкт, розмістивши там солдатів та техніку. Також окупанти замінували територію станції.

Зараз на АЕС працює український персонал, хоча росіяни прислали своє так зване «керівництво» з Москви. Також там перебуває моніторингова місія МАГАТЕ.

Важливо зазначити, що Генеральна конференція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної електростанції під повний контроль України. А Радбез ООН поклав на Росію всю відповідальність за інциденти на ЗАЕС.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам