НовиниМіністерство оборони розробляє для поранених військових адаптивні костюми: що...

Міністерство оборони розробляє для поранених військових адаптивні костюми: що це і навіщо

-

Міністерство оборони розробляє для поранених військових адаптивні костюми: що це і навіщо

Міністерство оборони України займається розробкою адаптивного костюму для поранених військовослужбовців, розповіли у пресслужбі відомства.

Адаптивний костюм дозволяє військовому, який отримав поранення, максимально швидко переодягнутися/роздягнутися у госпіталі або стабілізаційному пункті, щоб медики могли оперативно надати потрібну допомогу.

Головна особливість такого одягу – зручні у використанні липучки. Костюми відшиватимуться у кількох розмірах, з можливістю розширення для використання апарату Ілізарова (пристрій зовнішньої фіксації, який використовується в ортопедичній хірургії як метод збереження кінцівок для лікування складних переломів і відкритих переломів кісток – ред.).

Для створення адаптивних костюмів використовується тканина нейтральних кольорів. Одяг має вільний крій, включає натільну білизну (шорти, майка) та повсякденний варіант (фуфайка з короткими та довгими рукавами, штани). Є моделі як для чоловіків, так і для жінок.

Проєкт реалізує Головне управління розвитку матеріального забезпечення спільно з представниками ЗСУ, українськими виробниками та волонтерами.

«Мета (проєкту – ред.) – забезпечити поранених військовослужбовців якісним та зручним одягом після евакуації з поля бою до стабілізаційних пунктів або госпіталів. Технічне завдання було визначене Тилом командування Сил логістики Збройних сил України з урахуванням рекомендацій військових медиків та волонтерів», –— пояснюють у Міноборони.

Кілька моделей адаптивних костюмів вже перебувають на етапі доопрацювання. Потім, кажуть у міністерстві, їх тестуватимуть в практичних умовах під час військово-дослідних випробувань.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам