НовиниУ Запоріжжі планують повернути платний проїзд в електротранспорті та...

У Запоріжжі планують повернути платний проїзд в електротранспорті та змінити вартість проїзду в автобусах

-

У Запоріжжі планують повернути платний проїзд в електротранспорті та змінити вартість проїзду в автобусах

Від початку повномасштабного вторгнення у Запоріжжі електротранспорт був безкоштовним. Нині ж міська влада планує повернути плату за проїзд в тролейбусах і трамваях.

Як зазначили у міськраді, внутрішні резерви КП «Запоріжелектротранс» практично вичерпані. Якщо до війни на лінії виходили в середньому 55 трамваїв та 38 тролейбусів, то сьогодні – 36 трамваїв і 20 тролейбусів. Відповідно, люди вимушені довше чекати транспорту на зупинках, зокрема й ввечері.

«Одна з найважливіших причин – відсутність у комунального підприємства грошей на закупівлю достатньої кількості запасних частин та проведення своєчасних ремонтів рухомого складу. Якщо ситуація не зміниться, то стан транспорту буде погіршуватися. Крім того, у підприємства вже є значна кредиторська заборгованість за придбані запчастини», — пояснюють у мерії.

Там зазначають, що наразі місто немає можливості збільшувати підтримку комунального підприємства, тож «Запоріжелектротранс» має заробляти додаткові гроші за рахунок своєї діяльності.

«За умови відновлення платного проїзду в електротранспорті з вартістю проїзду у 10 гривень, вдасться знизити існуючу вартість проїзду у комунальних автобусах з 12 до 10 гривень. Тобто, буде встановлено єдину вартість проїзду у комунальних автобусах, тролейбусах і трамваях», — сказано на сайті міської ради.

За підрахунками спеціалістів, це дозволить КП «Запоріжелектротранс» додатково заробити 70 мільйонів гривень. Виручені кошти планують спрямувати на закупівлю запчастин, ремонт та утримання рухомого складу.

Рішення про повернення платного проїзду в електротранспорті прийматимуть на засіданні міськвиконкому в червні. Якщо його приймуть, то проїзд в електротранспорті, а також в автобусах коштуватиме 10 гривень. Пасажири пільгових категорій, як і раніше, зможуть безкоштовно користуватися комунальним громадським транспортом.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам