НовиниПольща скасовує деякі виплати для українських біженців: що треба...

Польща скасовує деякі виплати для українських біженців: що треба знати

-

Польща скасовує деякі виплати для українських біженців: що треба знати

Поляки, які прихистили у себе українських біженців, більше не отримуватимуть фінансову допомогу від держави – 1 липня набули чинності зміни до «Спецзакону про допомогу громадянам України у зв’язку з війною».

«Вже не буде можливості отримувати 40 злотих за кожний день, за кожну особу, що перебувала у приватних помешканнях. Ми вже мали справу з дуже великими зловживаннями, тому вирішили цю систему остаточно призупинити. Але, звісно, кожна особа, яка перебуває у дуже складній гуманітарній ситуації матиме змогу і надалі отримувати підтримку, але вже у місцях спільного проживання», — розповів заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мацєй Дущик в коментарі Польському радіо.

Також уряд Польщі скасував виплату допомоги в розмірі 300 злотих для новоприбулих українських біженців.

«Нових біженців небагато, тому ця система, на нашу думку, а також на думку багатьох спостерігачів, здається невиправданою. Але, не дай Боже, якщо в Україні трапиться щось погане, то всі ці інструменти ми дуже швидко зможемо знову повернути на основі міністерських розпоряджень», — запевнив урядовець.

Довідка. Наприкінці квітня Рада міністрів Польщі ухвалила законопроєкт, який передбачає продовження тимчасового захисту для українських біженців, включно із чоловіками, до вересня 2025 року. Щоправда, документ передбачає подальше скорочення низки пільг, а також зобов’язує українських дітей відвідувати польські школи.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам