НовиниСкільки часу знадобиться на відновлення енергосистеми: прогноз експерта

Скільки часу знадобиться на відновлення енергосистеми: прогноз експерта

-

Скільки часу знадобиться на відновлення енергосистеми: прогноз експерта

Графіки погодинних відключень електроенергії діятимуть щонайменше ще два роки, а для того, щоб повністю відновити енергосистему потрібно не менше пяти. Про це заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу «Ситуація з відключеннями світла та ціни на електроенергію в Україні».

За його словами, наразі в Україні спостерігається серйозна нестача генераційних потужностей.

«Але, якщо чесно, все, що ми можемо робити – звикати, що це нормальний стан речей. За 2-5 років ми зможемо відновити генерацію до ситуації, коли обмежень споживачів взагалі не буде, і все працюватиме добре. Приблизно так виглядає прогноз по термінах повноцінного відновлення енергосистеми. До цього ж ми житимемо в режимі обмежень на 4-6 годин протягом доби по всій країні, а для Києва цей термін складає 6-8 годин», — пояснив Харченко.

При цьому директор Центру досліджень енергетики наголосив, що Україна вже давно не експортує електроенергію, тому нинішні відключення світла жодним чином не пов’язані з її продажем.

«У нас останнім часом експорту немає та не очікується. Хоча фізичні перетоки відбуваються, з одного регіону України в інший через країни ЄС. Тобто часом, коли нам треба на Одещину подати електрику, простіше віддати її з заходу України в Словаччину, Угорщину, Польщу, а потім з Румунії отримати назад та заживити Одещину. Але масштабного експорту у нас давно немає, а той маленький експорт, який був до початку травня, базувався винятково на сонячній електроенергії, коли вдень вона була зайва», — розповів Харченко.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам