НовиниСуд відмовився поновити Фаріон на посаді у Львівській політехніці:...

Суд відмовився поновити Фаріон на посаді у Львівській політехніці: реакція мовознавиці

-

Суд відмовився поновити Фаріон на посаді у Львівській політехніці: реакція мовознавиці

Галицький районний суд Львова відмовив мовознавиці Ірині Фаріон у поновленні на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.

15 листопада Ірину Фаріон звільнили з навчального закладу після її висловлювань стосовно військових Збройних сил України. Зокрема, приниження захисників та захисниць, які не розмовляють українською мовою.

Тоді на сайті університету було сказано, що викладачку звільнили за порушення 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням цієї роботи. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий також зазначав, що «людям, які не поділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти».

Проте Фаріон не погодилася зі звільненням та одразу подала до суду. Вона заявила, що вважає звільнення «незаконним», а накази про це «безпідставними, необґрунтованими та такими, що не ґрунтуються на реальних фактах вчинення нею аморального проступку».

Однак суд постановив, що наказ про звільнення Фаріон відповідає чинному законодавству, адже аморальним проступком може бути поведінка, яка принижує людську честь і гідність. Там зазначили, що у «час коли стоїть питання існування української держави, розпалювати ворожнечу, зокрема публічно принижувати воїнів, є неприпустимим».

Ірину Фаріон обурило рішення суду. У своїх соцмережах вона написала, що подаватиме апеляцію, додавши, що заява судді «не має нічого спільного з правовим обґрунтуванням».

«Це замовна політична публіцистика, що є повною дискваліфікацією львівського судді. Цього слід було очікувати», — прокоментувала мовознавиця.

За словами Фаріон, вона не бореться за поновлення на посаді, вона бореться за «справедливість».

«Не можна перетворювати державу в концтабір 30-х чи 60-70-х років і звільняти з праці через політичні переконання. Путін щиро аплодує такому рішенню, як і Офіс президента закривавленої України», — додала вона.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам