НовиниУ школах і дитячих садках Запоріжжя майже втричі зросла...

У школах і дитячих садках Запоріжжя майже втричі зросла вартість харчування

-

У школах і дитячих садках Запоріжжя майже втричі зросла вартість харчування

З 1 квітня деякі школи Запоріжжя перейшли на змішаний формат навчання. І перше, що здивувало батьків учнів – суттєве підвищення цін на харчування в закладах освіти. Вартість одного обіду у школі або дитсадку зросла майже втричі.

Якщо у 2021 році один обід із гарячою стравою коштував для учнів 1-4 класів 34 грн 50 коп, то у 2024 – вже 131 грн 75 коп. Такий же прийом їжі для середньої школи подорожчав з 40 грн 50 коп до 139 грн 21 коп. Для старшокласників вартість змінилася з тих же 40 грн 50 коп вже до 146 грн 51 коп.

5 квітня Департамент освіти та науки провів пресконференцію, де було сказано, що збільшення цін на харчування в закладах освіти обумовлено Постановою Кабміну № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», що вступила в дію ще з 2022 року.

«Відповідно до цієї постанови збільшились норми харчування, збільшились м’ясні продукти, м’ясо, риба. Було збільшено і введено в меню такі дороговартісні продукти, як безлактозне масло, трав’яні чаї. Це все лягло в розрахунки вартості харчування», — зазначила заступниця директора з економічних питань Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Олена Іванішина.

Крім того, в Запоріжжі планують запустити нову форму організації харчування дітей в школах – кейтеринг.

«Є готовність навчати дітей в змішаному форматі, тому ми пропонуємо таку форму організації харчування, як кейтерінг. Це нова форма, яка раніше не застосовувалася в закладах освіти. Вона передбачає постачання учням саме готових страв, які будуть доставлятися до закладу освіти і ці готові страви будуть надаватися дітям безпосередньо у школі», — розповів заступник директора Департаменту Олександр Заїка.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам