НовиниУ Запоріжжі зафіксували 4 випадки хвороби Лайма

У Запоріжжі зафіксували 4 випадки хвороби Лайма

-

У Запоріжжі зафіксували 4 випадки хвороби Лайма

Цього року у Запорізькій області зафіксували вже чотири випадки зараження хворобою Лайма. Це інфекційне захворювання, яке переносять кліщі.

Як зазначили у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб, щеплення від кліщового бореліозу (друга назва захворювання – ред.) не існує. Натомість можна запобігти інфікуванню, якщо дотримуватися кількох простих правил:

  • у сезон найбільшої активності кліщів – із травня до жовтня – віддавати перевагу світлому одягу зі щільно прилеглим коміром і манжетами;
  • користуватися репелентами (спреями, кремами, бальзамами від комах);
  • відпочивати на сонячних галявинах (кліщі не люблять сухих місць і прямих сонячних променів);
  • після повернення з прогулянки ретельно оглядати себе, звертаючи особливу увагу на пахову область, шкіру голови, спину;
  • також щоразу оглядати одяг і домашніх тварин.

Якщо ви знайшли кліща на своєму тілі, зверніться до травмпункту або хірургічного кабінету, щоб швидко та безпечно витягнути комаху з-під шкіри. Це можна зробити і вдома. За словами медиків, необхідно захопити кліща пiнцетом якомога ближче до його хоботку i, тримаючи його строго перпендикулярно до поверхні шкіри, витягнути, розкачуючи легкими рухами. Після обов’язково провести дезінфекцiю рани та ретельно вимити руки з милом. Зверніть увагу, не можна використовувати олії, заклеювати місце укусу пластиром або припалювати його.

Що відомо про хворобу Лайма?

Хвороба Лайма – це вірусна інфекція, яка вражає майже всі органи й системи організму людини. Найчастіше захворювання передається через укуси кліщів. Іноді вірус потрапляє до організму людини при вживанні сирого молока або сиру від заражених кіз.

Перші симптоми захворювання проявляються переважно на 7-14 день після укусу кліща. У хворих часто виникає інфекція головного мозку (енцефаліт) або м’яких оболонок головного чи спинного мозку (менінгіт).

До первинних симптомів кліщового енцефаліту належать слабкість, лихоманка, головний біль та блювота. Через кілька днів може з’явитися сплутаність свідомості, втрата координації рухів, слабкість в руках та ногах, судоми і порушення мови. Часом первинні симптоми повністю зникають через кілька днів, а вже серйозні ознаки кліщового енцефаліту з’являються приблизно через тиждень.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам