НовиниУкраїна планує зберігати деякі літаки F-16 за кордоном

Україна планує зберігати деякі літаки F-16 за кордоном

-

Україна планує зберігати деякі літаки F-16 за кордоном

Деякі літаки F-16, які Україна отримає від союзників, будуть розміщені на іноземних авіабазах. Таку заяву зробив очільник авіації Командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов в інтервю «Радіо Свобода».

Наразі чотири країни заявили про готовність передати літаки українській армії, однак, говорить Сергій Голубцов, їхня кількість може суттєво збільшитися. Зокрема, через оновлення авіапарку в деяких європейських країнах – вони поступово переходять з F-16 на F-35.

Він зауважив, що частина літаків, які будуть передані Україні, зберігатиметься на іноземних базах. Це дозволить убезпечити винищувачі від російських атак. А також ці F-16 будуть використовуватися для навчання наших пілотів.

«Треба розуміти, що не всі літаки, які будуть передані Україні, зараз прийдуть в Україну. Деякі з них залишаться в тих центрах, де готують наших пілотів і авіаційний персонал. Певна кількість літаків буде зберігатися на безпечних авіабазах не в Україні, щоб вони тут не були мішенями. І це буде наш резерв, аби ми могли мати в операційному складі певну кількість літаків, яка буде відповідати кількості пілотів. Буде більше пілотів – буде більше літаків», — розповів генерал.

За словами Голубцова, у командуванні знають, скільки буде пілотів, скільки буде інженерів, скільки буде обслуговчого персоналу аеродромів.

«У нас є певна кількість підготовлених аеродромів і ми знаємо цифру літаків, які зайдуть цього року. Ми знаємо, скільки зайде наступного року. Якщо десь прозвучав 28 рік… Він прозвучав сьогодні, завтра може прозвучати 27-й, потім 26-й. Нам це невідомо і, можливо, добре, що невідомо, бо з кожною конференцією членів авіакоаліції ми отримуємо більш позитивні прогнози, більш реальні цифри, більше інформації, яка нам дозволяє цей процес зробити планомірним», — зазначив Сергій Голубцов.

Олександра Ган

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам