НовиниУ Запорізькій області побудували першу модульну лікарню: кому і...

У Запорізькій області побудували першу модульну лікарню: кому і які послуги там надаватимуть

-

У Запорізькій області побудували першу модульну лікарню: кому і які послуги там надаватимуть

У Широківській громаді Запорізької області відкрили першу модульну лікарню, яка має захист від уламків і може працювати під час блекаутів. Тут надаватимуть медичні послуги мешканцям правобережної частини міста Запоріжжя, а також тим, хто проживає на території Широківської, Долинської та Біленківської громад, зазначають у Міністерстві охорони здоров’я.

Послуги у новій лікарні надаватимуться за 18 напрямками, серед яких – травматологія, офтальмологія, отоларингологія, гінекологія, хірургія, фізіотерапія тощо. Також на території медзакладу функціонують сучасні лабораторії для проведення різноманітних досліджень, кабінети функціональної діагностики (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД), маніпуляційні приміщення, педіатричні та сімейні кабінети.

Через постійні атаки Росії на цивільну інфраструктуру України, зокрема й медичну, лікарню оснастили потужним генератором і сонячними панелями. Це, кажуть у МОЗ, дозволить приймати пацієнтів безперебійно, навіть під час блекаутів. А спеціальні бар’єри, встановлені навколо будівлі, захищатимуть її від уламків у разі обстрілів, що підвищує рівень безпеки відвідувачів і працівників медичного закладу.

Крім того, лікарня має автономне теплопостачання, підключена до систем водопостачання та водовідведення. Простір будівлі облаштовано так, аби забезпечити доступ для осіб з інвалідністю. Для запису на прийом використовується електронна система «Helsi», яка дозволяє зручно спланувати візити до лікарів та уникнути черг.

Очікується, що нова модульна лікарня надаватиме медичну допомогу близько 300 тисячам мешканців, зокрема 10 тисячам внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Всім, хто підпише декларацію з сімейним лікарем клініки, послуги за його направленням будуть надаватись безкоштовно.

Кошти на побудову сучасної лікарні надав уряд Німеччини в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки України/EU4ResilientRegions».

Наразі, як зазначає МОЗ, це вже шоста модульна лікарня в Україні, побудована за підтримки міжнародних партнерів. Аналогічні лікарні вже працюють в Чернігові, Тростянці (Сумська область), Перещепиному (Дніпропетровська область), Березанці (Миколаївська область) та Львові.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам