НовиниВ Україні проведуть додаткову вакцинацію проти дифтерії та правця...

В Україні проведуть додаткову вакцинацію проти дифтерії та правця — МОЗ

-

В Україні проведуть додаткову вакцинацію проти дифтерії та правця — МОЗ

В Україні розпочнеться додаткова кампанія з вакцинації проти дифтерії та правця. Це рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє МОЗ України.

Дифтерія та правець – це інфекційні захворювання, яких можна уникнути завдяки щепленням. Дифтерія вражає серце, нервову систему та нирки, а правець – нервову систему, і рівень смертності від нього сягає 70%.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підкреслив, що жодна людина не має постраждати від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією. Він закликав батьків перевіряти вакцинальний статус свій і дітей та звертатися до медичних закладів, щоб отримати пропущені щеплення.

За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правця серед українців був на 37% нижчий, ніж у країнах ЄС. Лише 151 697 дітей отримали необхідні щеплення, тоді як вакцини доступні у медичних закладах на рівні регіонів. Найгірші показники вакцинації зафіксовані у Закарпатській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Для захисту населення від інфекційних хвороб МОЗ планує провести додаткові раунди імунізації. Медичні бригади будуть виїжджати у віддалені райони та села, а також проводити роз’яснювальну роботу з населенням.

Довідка. У травні цього року науковий журналі «The Lancet» опублікував дослідження, яке свідчить, що за останні 50 років вакцини для профілактики та лікування хвороб врятували життя 154 мільйонів людей по всьому світу.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам