НовиниВ Україну може повернутися карантин — санлікар Кузін

В Україну може повернутися карантин — санлікар Кузін

-

В Україну може повернутися карантин — санлікар Кузін

Заступник міністра охорони здоровя Ігор Кузін припускає, що в Україні можуть запровадити карантин через зростання захворюваності на вірусні інфекції.

«Карантин під час зимового періоду є цілком можливим. І в багатьох регіонах він застосовувався як у “доковідний” період, так і, скоріш за все, буде застосовуватися зараз», — заявив Кузін в інтерв’ю «РБК-Україна».

Він зазначив, що з кінця вересня та початку жовтня в Україні фіксують підвищений рівень захворюваності на грип та інші гострі респіраторні інфекції. За його словами, вже пораховані епідемічні пороги (рівні захворюваності), що дозволяють сказати про суттєвий спалах у якійсь з областей.

«Для регіонів, де фіксується перевищення епідемічного порогу, застосовуються локальні протиепідемічні заходи», — пояснив він.

Ігор Кузін нагадав, що в минулі роки локальні протиепідемічні заходи зводилися до того, що школи відправляли учнів на двотижневий карантин, а потім відновлювали навчання офлайн. У результаті це дозволяло зменшити рівень інфікування дітей, а під час піка захворюваності – знизити поширення вірусу в колективах.

«Чи буде це закриття шкіл? Чи буде це масковий режим, наприклад, в тому ж громадському транспорті? Чи буде це обмеження якоїсь торгівлі? Чи будуть це більш жорсткі якісь норми? Ці рішення мають приймати місцеві епідеміологи», — наголосив головний санітарний лікар України.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам