НовиниЯк уникнути обмороження: пояснення МОЗ

Як уникнути обмороження: пояснення МОЗ

-

Як уникнути обмороження: пояснення МОЗ

В Україну прийшла справжня зима. Через різке зниження температури зростає ризик переохолодження та обмороження. У МОЗ кажуть, що холодова травма наразі є однією з найбільших загроз для здоров’я. І дають поради, як допомогти собі, і людям з ознаками переохолодження, які опинилися поруч із вами.

Загалом є три ступені переохолодження і кожний має свої характерні ознаки:

  • перший ступінь – людина відчуває слабкість, втому, сонливість, розвивається холодове тремтіння мʼязів і зʼявляється «гусяча шкіра»;
  • другий ступінь – холодове тремтіння досягає максимуму, зʼявляється поверхневе охолодження, сонливість переходить у розлад свідомості;
  • третій ступінь – дуже небезпечний стан, коли перестає бути холодно (гіпотермія), може призвести до втрати свідомості та навіть зупинки серця.

Покрокова допомога

Перш ніж надавати допомогу, переконайтеся, що вам, постраждалій людині й іншим нічого не загрожує. Якщо ви у безпеці, тоді переходьте до наступного кроку – перемістіть постраждалого до теплого приміщення, заспокойте та поясніть свої подальші дії.

Далі викличте екстрену медичну допомогу, до її приїзду дотримуйтеся вказівок диспетчера. Обов’язково зніміть з людини холодний/вологий одяг. Якщо вона при тямі, дайте їй теплий напій, накрийте ковдрою та забезпечте постійний нагляд до приїзду медиків.

Якщо стан людини погіршується, зателефонуйте диспетчеру екстреної медичної допомоги ще раз. За можливості зберіть у людини чи тих, хто поряд, всю можливу інформацію щодо обставин отримання холодової травми. Передайте її медикам або диспетчеру. Якщо людина знепритомніла, визначте, чи має вона ознаки життя, а якщо ні – розпочніть серцево-легеневу реанімацію.

Як уникнути обмороження?

Постраждати від переохолодження можна навіть за плюсової температури. За словами лікарів, температура повітря нижча ніж +7°С уже вважається такою, що може спричинити проблеми зі здоров’ям. Найшвидше замерзають і обморожуються пальці рук та ніг, вуха і ніс, бо вони найменш захищені, мають тонкий жировий прошарок. При перших ознаках втрачається чутливість. Шкіра блідне, припухає, свербить, за кілька годин може посиніти.

Перша самостійна допомога – зігрітися в теплому приміщенні, випити якомога більше рідини: будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. До обмороженої частини тіла слід прикласти теплу тканину. Не можна терти ці ділянки, відігрівати гарячою водою – це може призвести до поглиблення ураження.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам