Яким буде максимальне відшкодування за зруйноване або пошкоджене житло

0

Максимальна сума компенсації за знищене внаслідок російської агресії житла не перевищуватиме вартості 150 м2 за один об’єкт нерухомості. Вартість 1 м2 площі рахуватимуть за методикою, яку розробить Кабінет Міністрів. Про це повідомила народний депутат України Олена Шуляк.

Також в повідомленні зазначено, що відшкодування за пошкоджену квартиру чи будинок не може бути більшим ніж компенсація за знищене житло. Розмір компенсації за знищений об’єкт будівництва, щодо якого отримано право на виконання будівельних робіт або його складової частини, яка після прийняття в експлуатацію є самостійним об’єктом нерухомого майна (квартири, іншого житлового приміщення) визначається пропорційно відсотку коштів, які фактично сплачені отримувачем компенсації за відповідний об’єкт.

У законопроєкті також передбачили, що власники зруйнованого житла зможуть самостійно обрати, де отримати нове помешкання. Проте населений пункт, де раніше проживала людина, і той, де вона хоче отримати нове житло, мають бути співмірними за певними характеристиками. Зокрема – за кількістю населення.

Тому аби держава могла компенсувати втрачене житло – необхідно обрати населений пункт, схожий на той, де людина жила раніше. Якщо ж людина з невеликого містечка все-таки захоче жити, приміром, у Києві – передбачено механізм доплати за житло.

Анна Перекрест

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь