НовиниЯнуковича та його охоронця судитимуть за підбурювання до дезертирства

Януковича та його охоронця судитимуть за підбурювання до дезертирства

-

Януковича та його охоронця судитимуть за підбурювання до дезертирства

В Україні заочно судитимуть колишнього президента Віктора Януковича та його головного охоронця. Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Слідством встановлено, що 23 лютого 2014 року експрезидент спільно з начальником Служби своєї безпеки двічі незаконно перетнули держкордон України. Також вони переправили не менше 20 людей до Російської Федерації.

Ім’я ексначальника Служби безпеки президента не називається, але відомо, що йдеться про генерал-майора Костянтина Кобзаря, якого у лютому 2022 року заочно заарештував Печерський райсуд Києва.

«Цього ж дня колишній президент, перебуваючи на території військової частини Чорноморського флоту Російської Федерації в районі Козацької бухти в Севастополі, підбурював військовослужбовців Управління державної охорони України, які безпосередньо виконували завдання по забезпеченню його особистої охорони, до вчинення дезертирства», — додали в прокуратурі.

Відповідно, експрезиденту інкриміновано організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та підбурювання до вчинення дезертирства. Його колишньому охоронцю – організацію незаконного переправлення осіб через держкордон.

Оскільки експрезидент та його головний охоронець тривалий час переховуються від органів слідства та суду, досудове розслідування здійснювалось слідчими ДБР за спеціальною (заочною) процедурою.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам