НовиниЄвропейський Союз ще на рік схвалив «торговельний безвіз» для...

Європейський Союз ще на рік схвалив «торговельний безвіз» для України

-

Європейський Союз ще на рік схвалив «торговельний безвіз» для України

Європейський Союз погодив безмитну й безквотну торгівлю з Україною ще на рік. Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

ЄС дозволив Україні експортувати її сільськогосподарську продукцію без квот і мит до 5 червня 2025 року, але з більшим захистом інтересів європейських аграріїв. Це означає, що Єврокомісія «може застосувати будь-які швидкі заходи, які вважатиме за потрібне», якщо через український імпорт виникнуть значні порушення на ринку однієї чи кількох держав-членів ЄС. Наприклад, можуть негайно припинити експорт «чутливих» сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду.

Довідка. Вперше скасування мит та квот на ввіз українського експорту до Євросоюзу ухвалили у травні 2022 року для підтримки економіки України в умовах війни проти Росії. У травні 2023 року безмитну угоду продовжили ще на рік, що викликало незадоволення в європейських фермерів.

Зокрема, з осені 2023 року фермери з Польщі систематично виходили на протести та блокували пункти пропуску, де проїжджали українські вантажівки із зерном та іншою агропродукцією. Кульмінація протестів припала на зиму 2023-2024 років, коли польські протестувальники заблокували більшість пропускних пунктів з Україною, вимагаючи скасувати продовження безмитної угоди.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам