КультураЗапорізький Геленджик 

Запорізький Геленджик 

-

Запорізький Геленджик 

Невеличке село у Вільнянському районі носить таку ж назву, як великий курорт на чорноморському узбережжі Кавказу – Геленджик. Назва перекладається як «місто білих наречених». І колись саме сюди їхали в пошуках українських красунь для турецького султану. Століття минули, мета подорожей змінилась, але привабливість села лишається.

Сьогодні запорізький Геленджик руйнує стереотип, що «зелений туризм» – це тільки відпочинок на природі. В селі відроджують гончарство, відновлюють місцеве озеро і зариблюють його, відбудовують будинки з стародавніми стінами та сторічною черепицею. А ще смачно пригощають національними стравами і розважають майстер-класами. Поряд мультикультурний парк з численними цікавими локаціями. 

Потенціал маленького села в Запорізькій області оцінили експерти та включили до міжнародної мапи велотуризму. Це стало можливим завдяки проекту «Розвиток екотуризму у Чорноморському регіоні» за сприяння трансатлантичного співробітництва «Black Sea CBC». 

Створення міжнародної мережі веломаршрутів ініціювала Туреччина. Її підтримали і увійшли у проект Болгарія, Греція, Грузія. Україну в цьому співробітництві представив Запорізький регіон. А саме Агенція регіонального розвитку у Запорізькій області, – розповіла Наталія Малая, координаторка проекту «Розвиток екотуризму у Чорноморському регіоні». За її словами, всі партнери за час співпраці відвідали сусідні країни та поділилися досвідом. Карантин скоротив такі подорожі, проте Запоріжжя та село Геленджик відвідали турецькі друзі, які самостійно провели експертизу і відзняли красоту для промоційного ролика про нашу область. 

«І це чудовий шанс для запрошення до України, і зокрема до Запорізької області іноземних туристів», – наголошує Наталія Малая. 

Побачити на власні очі рівень комфорту та сервісу запорізького зеленого туризму запросили журналістів та фахівців туристичної галузі. В прес-турі побували і наші кореспонденти.

Робота у тандемі з іншими країнами відкрила нові можливості не тільки для промоції туристичної привабливості Запорізької області, але й облаштування об’єктів екотуризму, – вважає Інеса Носенко, координаторка проекту етносело «Дивосвіт», що розташовано у Геленджику. Для прокладання асфальтних велодоріжок необхідний проект, де зазначається маршрут від точки «А» до пункту «Б». Саме завдяки міжнародному проекту вдалося офіційно позначити початок та завершення екомаршрутів у Запорізькій області, провести їх експертизу на складність, можливості перепочинку та розваг. І головне відібрані маршрути позначені на міжнародній мапі, яка доступна у мобільному додатку навіть без доступу до Інтернету. Це гарантує, що туристи не загубляться навіть далеко від населених пунктів, де є проблеми з мобільним зв’язком. Таким чином участь в міжнародному проекті відкрила перспективи щодо подальшого облаштування вже існуючих маршрутів і прокладання спеціальних велодоріжок.

Поки веломаршрут до с. Геленджик (його назва «Перлина степової України) триває грунтовими шляхами, бо узбіччам траси пересуватися заборонено. Свій початок він бере із залізничної станції Янцево. Загальна тривалість маршруту 160 км. І розрахований він на два дні. На кожному кроці вказівники. Хоча їх вже довелось кілька разів замінювати. Невідомі викопували стовпчики з написами. 

В селі Геленджик можна переночувати у гостьових будинках, перші поверхи пристосовані для людей з інвалідністю, що є унікальною можливістю. Бо поки «зелені садиби» по всій Україні тільки пристосовуються до особливих потреб відвідувачів.

Щороку зростає бажання туристів «поїхати в село». І туристичні агенції все частіше долучаються до організації подорожей вихідного дня саме до садиб зеленого туризму. В Запорізькій області таким туристичним центром вже стало село Геленджик. Попереду – розбудова маршруту та відкриття нових локацій, – обіцяють місцеві мешканці.      

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам