НовиниЖінок навчатимуть водити вантажівки та автобуси

Жінок навчатимуть водити вантажівки та автобуси

-

Жінок навчатимуть водити вантажівки та автобуси

Міністерство інфраструктури розробляє загальнонаціональну програму навчання жінок водінню великогабаритного транспорту. Про це в інтерв’ю Forbes розповів заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.

За його словами, у воєнний період багатьом жінкам доводиться освоювати чоловічі професії через проведення мобілізаційних заходів. Це розширює резерви робочої сили та дозволяє економіці продовжувати функціонувати, забезпечуючи важливі послуги та виробництво.

Так, говорить Деркач, станом на лютий 2024 року нестача водіїв комунального транспорту в регіонах сягала щонайменше 30%, зараз дефіцит може бути ще більшим. Тому Міністерство інфраструктури розробляє загальнонаціональну програму навчання жінок водінню великогабаритного транспорту.

«Це питання найближчих тижнів. Збираємо дані про потребу у водіях/водійках», — повідомив заступник міністра.

Також він додав, що Мінінфраструктури розраховує залучити до кампанії з навчання жінок український бізнес. Деякі компанії самі звертались до уряду з пропозиціями надати необхідне обладнання чи майданчики для навчання, зазначив посадовець.

Зауважимо, наразі в Україні спостерігається суттєвий брак водіїв громадського транспорту. Наприклад, у ЛКП «Львівелектротранс» зараз відкрито 50 вакансій водіїв тролейбусів та 40 – водіїв трамваїв. Ще 100-120 водіїв автобусів потребує АТП-1, повідомив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Олег Забарило.

Натомість у київському метро через дефіцит працівників були вимушені збільшили інтервали руху поїздів. Серед причин дефіциту кадрів там називають: частково вимушену міграцію, специфіку професій, мобілізацію.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам