НовиниЕнергодар пережив тривале знеструмлення — МАГАТЕ

Енергодар пережив тривале знеструмлення — МАГАТЕ

-

Енергодар пережив тривале знеструмлення — МАГАТЕ

В окупованому Росією Енергодарі, де проживає більшість персоналу Запорізької АЕС, понад 16 годин не було світла, йдеться в повідомленні Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

«Місто залишилося без електроенергії на 16 годин після того, як друга підстанція в цьому районі зазнала пошкоджень і була виведена з експлуатації», — повідомили у відомстві.

Експерти агенції, які перебувають на ЗАЕС, у суботу, 22 червня, проінспектували підстанцію «Радуга» в Енергодарі, «щоб оглянути пошкодження трансформатора, яке було спричинене атакою безпілотника напередодні ввечері». Через отвір у трансформаторі, стався витік охолоджувального мастила, що і спричинило зупинку підстанції. У відомстві пояснюють, що «Радуга» використовувалася для часткового забезпечення електроенергією п’яти районів Енергодара.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі засудив інцидент.

«Хто б за цим не стояв, це має припинитися. Використання дронів проти станції та її околиць стає все більш частим явищем. Це абсолютно неприйнятно і суперечить основам безпеки та конкретним принципам, які були прийняті одноголосно», — сказав він.

Варто зазначити, що трохи раніше, 19 червня, внаслідок атаки безпілотника була зруйнована ще одна підстанція Енергодара – «Луч».

У МАГАТЕ зазначили, що втрата електроенергії з «Радуги», як і пошкодження підстанції «Луч», безпосередньо не вплинули на лінії електропередач, які ще доступні для ЗАЕС.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам