З 1 квітня стартувала весняно-літня нерестова заборона на вилов риби. У пресслужбі Запорізького рибоохоронного патруля попереджають, що порушення правил рибальства карається штрафом або притягненням до кримінальної відповідальності.
Отже, тривалість нерестової заборони залежить від водойми:
- на Запорізькому (Дніпровському) водосховищі — з 05 квітня по 13 червня 2023 р.;
- на Каховському водосховищі — з 10 квітня по 18 червня 2023 р.;
- на інших водосховищах — з 01 квітня по 09 червня 2023 р.;
- у всіх річках та їх кореневих водах — з 01 квітня по 20 травня 2023 р.;
- у придаткових водоймах — з 01 квітня по 30 червня 2023 р.;
- у водоймах спеціальних товарних рибних господарств (СТРГ) — згідно з режимами їх рибогосподарської експлуатації.
У цей період забороняється пересуватися нерестовищами на моторних суднах. Заборона не розповсюджується лише на транспорт рибоохорони та інших уповноважених органів державної влади.
Як розповів головний спеціаліст відділу іхтіології Держагентства рибного господарства в Запорізькій області Максим Бронзюк в коментарі «Суспільному», за порушення правил рибальства передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
«Якщо це не грубе порушення — штраф до 170 гривень, або попередження. Якщо рибалять забороненими видами лову — до 680 гривень з конфіскацією чи без, це вже за рішенням суду. За кожну незаконно виловлену рибину порушникам доведеться сплатити збитки, завдані рибному господарству. Якщо відповідальність кримінальна — сума штрафу сягає до 49 тисяч гривень, або позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією засобів лову та всього добутого», — пояснив Максим Бронзюк.
Під час нересту дозволяється любительське рибальство (у встановлених для цього місцях) вудкою з кількістю гачків не більше двох на людину або спінінгом з однією штучною приманкою.