В одному з управлінь Міністерства оборони розробляють антитепловізійне пончо (накидку) для захисників. Воно поглинатиме інфрачервоне випромінювання й робитиме українських військових непомітними для ворожих приладів нічного бачення. Про це розповіли на сайті оборонного відомства.
Нині вже тестують п’ять зразків різних тканин. У Міноборони наголосили: матеріали повинні бути гнучкими та стійкими до атмосферних опадів, не вигорати на сонці, мати маскувальні властивості тощо.
«Специфіка в тому, що нам необхідно створити матеріал, який поглинатиме інфрачервоне випромінювання та матиме низьку теплопровідність. Наша мета – якомога надійніше замаскувати військових і техніку від ворога», — пояснив заступник міністра оборони Віталій Половенко.
Варто зазначити, що від початку року в Центральному управлінні Міноборони вже затвердили шість удосконалених зразків одягу: зимові рукавички, куртки, утеплені штани, термобілизну та футболки.
У лютому військовослужбовиці Збройних сил України вперше отримали польову форму, розроблену з урахуванням будови жіночого тіла. Також Міністерство оборони сертифікувало ще один зразок жіночого бронежилета. Він має демпферні подушки, які допоможуть підігнати жилет під анатомічні особливості кожної військовослужбовиці.
А ще українські фахівці розробили платформу для дистанційної евакуації військових з поля бою – FoxTac. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що транспортер створили учасники кластера Brave1.
Платформа має захист від бруду й легко пересувається бездоріжжям. Вона може їхати як на колісному ходу, так і на гусеничному. FoxTac має запас ходу до 10 км, а керувати цим апаратом можна з відстані 700 м, що дозволить зберегти життя оператора і врятувати пораненого.
За словами Федорова, дослідні зразки FoxTac успішно пройшли попередні випробування. Наразі триває процедура кодифікації, після якої буде можливість постачати FoxTac на потреби Сил оборони.