НовиниУкраїна та США підписали угоду про корисні копалини: що...

Україна та США підписали угоду про корисні копалини: що вона передбачає

-

Україна та США підписали угоду про корисні копалини: що вона передбачає

Україна та Сполучені Штати підписали угоду про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко. Інформацію також підтвердило Міністерство фінансів США.

Як зазначила Свириденко, вдалося погодити взаємовигідні умови, що повністю відповідають Конституції України та не змінюють євроінтеграційний курс держави.

Ключові положення угоди:

  1. Усі природні ресурси залишаються у власності України. Це чітко закріплено в тексті угоди.
  2. Інвестиційний фонд створюється на умовах рівного партнерства (50/50). Україна та США спільно управлятимуть Фондом, без переважного права голосу жодної зі сторін.
  3. Угода не передбачає змін у процесах приватизації або управління державними компаніями. Зокрема, «Укрнафта» та «Енергоатом» залишаються під контролем держави.
  4. У документі немає жодних згадок про боргові зобов’язання України перед США.
  5. Умови угоди відповідають українському законодавству і не суперечать курсу на інтеграцію з ЄС.
  6. Фонд наповнюватиметься лише доходами від нових ліцензій у сфері критичних матеріалів, нафти та газу. Доходи від вже діючих проєктів або раніше заплановані надходження залишаються в бюджеті.
  7. Для запуску Фонду потрібно внести точкові зміни до Бюджетного кодексу. Ратифікацію угоди має здійснити Верховна Рада.
  8. Через американське агентство DFC США допомагатимуть залучати в Україну інвестиції і новітні технології не тільки зі США, а й від партнерів з ЄС та інших країн.
  9. Внески у Фонд і його доходи не обкладатимуться податками ані в Україні, ані в США, щоб максимізувати ефект від інвестицій.

Як працюватиме фонд?

США робитимуть внески у Фонд як у грошовій формі, так і у вигляді нової допомоги для України – наприклад, постачання систем протиповітряної оборони.

Україна спрямовуватиме до Фонду 50% доходів від нової ренти за новими ліцензіями на нові ділянки. Також Україна зможе робити додаткові внески за власним бажанням.

Кошти з Фонду інвестуватимуться виключно в Україні: у проєкти з видобутку корисних копалин, нафти й газу, а також у розвиток інфраструктури та переробку. Рішення про інвестиційні проєкти ухвалюватимуть Україна і США спільно.

Протягом перших десяти років прибутки Фонду не розподілятимуться між сторонами, а реінвестуватимуться в українську економіку та відбудову. Остаточні умови ще обговорюються.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам