НовиниРозслідування завершено: Гринкевича судитимуть за спробу підкупу ДБРівців

Розслідування завершено: Гринкевича судитимуть за спробу підкупу ДБРівців

-

Розслідування завершено: Гринкевича судитимуть за спробу підкупу ДБРівців

Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого підозрюють в оборудках із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Слідчі встановили, що у 2023 році Гринкевич, дізнавшись про порушену проти нього справу через оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил України, вирішив дати хабара працівнику ДБР, аби уникнути кримінальної відповідальності. Також бізнесмен намагався домовитися про повернення вилученого майна.

Однак посадовець ДБР доповів про запропоновану грошову винагороду своєму керівництву. Тож, коли Гринкевич призначив зустріч у ресторані та передав сумку з 500 тисячами доларів, його затримали «на гарячому».

Зараз адвокати Гринкевича ознайомлюються з матеріалами досудового розслідування, після чого його передадуть до суду.

Передісторія

Ігоря Гринкевича затримали 29 грудня 2023 року під час передачі хабара одному з керівників Головного слідчого управління ДБР.

У ході розслідування правоохоронці встановили, що компанії, які належать бізнесмену, здобули перемогу у 23 тендерах на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень. Але низка контрактів була проігнорована, деякі реалізували частково, із затримками, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. ДБР встановило, що за цими договорами компанії Гринкевича постачали низькоякісні товари, що завдало державі шкоди на понад 934 мільйони гривень.

Так, групі з п’яти людей на чолі з Ігорем Гринкевичем оголосили підозри за ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України. Усіх їх взяли під варту.

Міністерство оборони на тлі скандалу розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича. А дружина бізнесмена, професорка Світлана Гринкевич, звільнилася з Львівської політехніки. Студенти вимагали відсторонити жінку від навчального процесу на період досудового розслідування справи щодо її чоловіка.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам