НовиниВідбудова та відновлення. Якою буде Україна майбутнього

Відбудова та відновлення. Якою буде Україна майбутнього

-

Відбудова та відновлення. Якою буде Україна майбутнього

Україна має створити власну модель відновлення з використанням кращих світових практик та сучасних цифрових інструментів, вважають у партії «Слуга Народу».

Як пояснили в партії «Слуга Народу», військова агресія Росії проти України зруйнувала та продовжує руйнувати українську економіку, енергетику інфраструктуру та життя людей, перетворює на попіл цілі міста. За оцінками Світового банку, вартість реконструкції та відновлення України на цей момент сягає рекордні 486 млрд доларів. І це не остаточні цифри. Найбільше від російського вторгнення постраждали дорожня та житлова інфраструктури. Щонайменше 23 тис. км доріг пошкоджені або знищені, 55 млн метрів квадратних житла по всій Україні так само зруйновані або пошкоджені. Фактично росіяни за два роки війни знищили стільки, скільки Україна будувала п’ять років до цього. Війна змусила мільйони українців залишити свої домівки, і сьогодні ці люди опинилися в надзвичайно складному становищі. Тому питання відбудови та відновлення України сьогодні є одним із ключових для суспільства та держави. І зараз ми маємо унікальну можливість для створення не лише нової інфраструктури та житлового фонду, а й прогресивного міського середовища з урахуванням сучасних тенденцій і новаторських підходів.

«Відбудова та відновлення України має здійснюватися за принципом «для людей» – ПАРТІЯ «СЛУГА НАРОДУ».

«Відновлення – це не крок назад до того, що було, а поступальний, постійний рух уперед. Україна вже ніколи не буде такою, якою була раніше – вона має стати кращою», – вважає очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Драйвери відновлення

У партії «Слуга Народу» вважають, що євроінтеграція, цифровізація й участь суспільства в ухваленні рішень на всіх рівнях – три глобальних фундаментальних зміни, які вже відбулися в країні та визначають наше майбутнє, зокрема й впливають на процес відбудови та відновлення.

Євроінтеграційні зміни

За словами очільниці партії «Слуга Народу» Олени Шуляк, прагнення інтегруватися до Європейського Союзу вимагає істотних змін законодавства, підходів та стандартів, зокрема в питанні енергоефективності, доступності, безбарєрності та інклюзії, використанні будівельних матеріалів і технологій. І зараз урядовці та парламентарі, в тому числі й народні депутати від партії «Слуга Народу», посилено працюють над цими змінами.

Так, наприклад, триває реформування житлової політики. В Україні понад 600 тис. людей стоять у черзі на отримання квартири, понад 6 млн переселенців, які потребують вирішення житлового питання. Водночас старий Житловий кодекс, розроблений ще 40 років назад, зовсім не відповідає сучасним викликам. Тому законопроект «Про основні засади житлової політики», серед основних принципів якого – забезпечення житлом незахищених верств населення та впровадження механізму соціального житла, може вирішити це питання.

Крім того, зазначають у партії «Слуга Народу», в Україні діє державна програма доступного кредитування житла «єОселя». Іпотечна ставка за цією програмою – 3% для пільговиків: військових, лікарів, учителів і науковців, та 7% – для інших охочих. Втім, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк вважає, що програма не зовсім задовольняє потреби всіх людей, яким необхідно вирішити житлове питання, і умови «єОселі» треба удосконалити: «Йдеться про зменшення у два рази кредитної ставки по програмі та розміру першого внеску, дозволу кредитувати житло, якому понад 3 роки, а також будинки в сільській місцевості».

Цифровізація 

У партії «Слуга Народу» зазначають, що друга фундаментальна зміна – це цифровізація країни. Наша країна вже використовує передовий досвід електронних інструментів, починаючи від допомоги постраждалим через додаток Дія та закінчуючи цифровими рішеннями для оцінки збитків, завданих війною інфраструктурі та майну населення. Тривалий час Україна потерпала від системної корупції у сфері будівництва. І саме переведення в онлайн усіх процесів державного регулювання в цій сфері допомагає забезпечити максимально прозору та успішну відбудову.

Як приклад успішного цифрового інструменту відновлення, в партії «Слуга Народу» наводять систему DREAM, яка забезпечує цифровий маршрут для кожного проєкту відбудови, надає можливості для управління та контролю на всіх етапах. Ця система побудована за принципом «усі бачать все», забезпечує доступ до відкритих даних та формує атмосферу довіри з боку всіх учасників відбудови.

«Відновлення – це поступальний, постійний рух уперед. Україна вже ніколи не буде такою, якою була раніше – вона має стати кращою», – ГОЛОВА ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» ОЛЕНА ШУЛЯК

Найбільш відома серед українців, які постраждали від військової агресії Росії, програма «єВідновлення» також не працює без цифрових процесів. Вже більш ніж 680 тисяч українських сімей подали через Дію інформацію про пошкоджене або зруйноване житло, було оформлено 8 тис. житлових сертифікатів, 3 тис. з яких уже обміняли на нові домівки.

«Сьогодні відновлення України не можливо уявити без «цифри». З часом цифровізація увійде в усі процеси, які пов’язані з плануванням відбудови, з громадськими обговореннями та з процесами прийняття рішень, і взагалі весь процес реалізації проєкту від створення до його завершення буде проходити через цифрові інструменти», – вважає голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Суспільна довіра та взаємодія

Як зазначають у партії «Слуга Народу», Україна наочно продемонструвала, що успішна співпраця держави та громадянського суспільства може забезпечити трансформаційні зміни. І влада має запровадити таку систему, яка дасть змогу громадянам і громадам докластися до всіх напрямків відновлення, від низового до найвищого рівнів.

«Уже зараз, щоб процес відновлення був максимально ефективним, понад 200 громад розробляють свої програми комплексного розвитку – оцифровані, покрокові плани дій відновлення, які пройшли обговорення громадськістю», – розповіла очільниця партії «Слуга Народу».

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам