НовиниВітряки у зоні відчуження: навколо ЧАЕС можуть збудувати електростанцію

Вітряки у зоні відчуження: навколо ЧАЕС можуть збудувати електростанцію

-

Вітряки у зоні відчуження: навколо ЧАЕС можуть збудувати електростанцію

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок приїхала з візитом у Київ та підписала меморандум про будівництво електростанції навколо Чорнобильської АЕС. Деталями поділились у виданні «Tagesschau».

Бербок завірила, що Німеччина не відмовляється від «підтримки України в її захисті від агресії Росії: економічно, військово, гуманітарно». Зокрема, планується будівництво вітрової електростанції навколо Чорнобильської АЕС. Зі слів Бербок, зелена електроенергія з Чорнобиля – майбутня версія миру.

Як повідомили у Міндовкіллі, вітровий парк у Чорнобильській зоні відчуження зможе забезпечити світлом майже тисячу українських домогосподарств.

«Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, німецька міжнародна компанія NOTUS ENERGY, Національна енергетична компанія «Укренерго», а також Державне агентство України з управління зоною відчуження підписали меморандум про співпрацю над проєктом будівництва такої електростанції», — йдеться в повідомленні.

Також у відомстві наголосили, що реалізація проєкту дозволить підвищити виробництво електроенергії в енергодефіцитному регіоні, оптимально використати занедбану територію та відновити мережеву інфраструктуру.

У МЗС Німеччини зазначили, що минулої зими відбулося понад 1500 атак на енергетичну інфраструктуру України, отже в центрі уваги візиту глави відомства до Києва є заходи щодо забезпечення та захисту постачання населення, особливо взимку. Додамо, що саме Німеччина наприкінці 2022 року зробила найбільший внесок до Фонду підтримки енергетики України – 130 млн євро.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам