НовиниВолонтера Сергія Стерненка подали у розшук за неявку до...

Волонтера Сергія Стерненка подали у розшук за неявку до ТЦК. Він назвав це особистою помстою Сирського

-

Волонтера Сергія Стерненка подали у розшук за неявку до ТЦК. Він назвав це особистою помстою Сирського

7 листопада волонтер, блогер і громадський діяч Сергій Стерненко повідомив, що його оголосили у розшук за порушення правил військового обліку. Посилаючись на власні джерела в Генштабі, він заявив, що за цим стоїть головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, ображений на критику армійського устрою.  

Стерненко зізнався, що був неабияк здивований, дізнавшись, що Приморський територіальний центр комплектації подав його у розшук. Відповідно до документа, який опублікував сам блогер, йому висунули підозру за ст. 210 КУпАП (неявка на виклик до ТЦК без поважних причин чи несвоєчасне подання до облікового органу інформації про зміну місця проживання та інших відомостей). Як зазначає волонтер, поліція його про це не сповістила. Не було відповідних повідомлень і в додатку «Резерв+». До речі, про те, що його оголосили в розшук Стерненко дізнався з новин.

Документ про розшук Сергія Стерненка

«Повістку нібито відправляли мені в Одесу, звідки я переїхав 6 років тому. У “Резерв+” ще в травні вказав свою київську адресу. Сюди нічого не приходило. Повістка поїхала ані за адресою проживання, ані за пропискою», — пояснив Сергій Стерненко.

Цікаво, що у день, коли Сергія нібито оголосили в розшук, він перебував у Міністерстві оборони України з робочим візитом. Через день він знову був там, запевняє Стерненко і додає, що не переховувався й не збирається цього робити.

Він припустив, що вся ця історія може бути частиною дискредитаційної кампанії проти нього: «Будемо розбиратися з цією цікавою ситуацією. Але вже є підстави вважати, що це може бути “привіт” від армійської системи за критику та заклики провести реформу, якої вимагають наші військові».

Що кажуть в Одеському обласному ТЦК та СП?

Наступного дня, 8 листопада, у пресслужбі Одеського ТЦК та СП надали офіційне роз’яснення щодо ситуації зі Стерненком. Там заявили, буцімто активіст «не повідомив про низку важливих деталей», зокрема про те, що він вже оплатив адмінштраф за порушення правил військового обліку та був направлений на військово-лікарську комісію (ВЛК).

Припущення Стерненка стосовного того, що його розшук – це реакція на критику військових структур, у пресслужбі центру комплектування назвали «безпідставним». Натомість звинуватили Стерненка у  спробі «викликати симпатію громадськості та сформувати негативне враження про роботу ТЦК та СП».

«Публічна критика і спроби дискредитації, засновані на маніпулятивних твердженнях, не є конструктивним способом вирішення ситуації та підривають суспільну довіру до державних інституцій, які стоять на захисті нашої країни», — резюмували в ТЦК.

До чого тут Сирський?

Того ж дня, 8 листопада, Сергій Стерненко записав відеозвернення, у якому заявив, що його оголосили в розшук за прямою вказівкою головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського.

«Історія з моїм розшуком – пряма вказівка Сирського, який образився за вимоги провести армійську реформу. Я знаю це точно, і коли саме та через кого він давав цю вказівку. Зробив він це, до речі, тільки з другої спроби. Тригером став стрім від 27 жовтня, де я прямо сказав, що ми у ситуації, близькій до катастрофи, через неадекватну систему управління військами», — повідомив волонтер.

За словами Стерненка, про причетність Сирського йому доповіли власні джерела у Генштабі.

«Мені спочатку не повірилося… Я здивувався, мені здавалося, що головнокомандувач має бути зайнятий зараз війною. Або принаймні спробою розв’язати армійські проблеми – їх дуже багато. Але виявилося, що головнокомандувач зайнятий отакою дріб’язковою, дурною, пустою помстою», — зазначив Стерненко.

Крім того, волонтер прокоментував відповідь Одеського ТЦК, заявивши, що інформація про навмисну неявку для уточнення облікових даних та сплачений штраф не відповідає дійсності.

Реакція Сухопутних військ

На інцидент з розшуком Сергія Стерненка відреагували у Сухопутних військах ЗСУ. Там заявили, що високо цінують внесок і допомогу українських волонтерів у боротьбі проти російських окупантів, а в умовах протистояння з ворогом, який переважає в живій силі та техніці, така допомога є життєво необхідною.

Також у пресслужбі Сухопутних військ зазначили, що велика кількість громадських активістів та волонтерів з початком повномасштабного вторгнення РФ вступили до лав Збройних сил і виконують свій конституційний обов’язок, оскільки «лише в консолідації та єдності – сила українців та запорука перемоги над підступним, споконвічним російським ворогом».

Виходить, примирення?

12 листопада Олександр Сирський зустрівся з українськими волонтерами, одним з них був Сергій Стерненко. Також на зустрічі були присутні волонтер та блогер Ігор Лаченков, засновниця благодійного фонду Dignitas Любов Шипович та Любов Галан, правозахисниця і співзасновниця ГО «Принцип».

«Було обговорено низку питань, які є нагальними для життєдіяльності усіх складових Сил оборони України. Починаючи від технологічних інновацій, що впроваджуються у військах, до поточних проблем консолідації суспільства довкола армії. Учасники розмови погодилися, що такі зустрічі є корисними, з огляду на можливість конструктивної дискусії»,доповіли у Генштабі.

Фото: Генштаб

Стерненко у своєму Telegram-каналі написав, що приєднався до зустрічі, аби особисто проговорити всі проблемні питання.

«Доніс найбільш наболілі питання, як створення ефективного механізму зміни місця служби (переведення), потреба оцінки ефективності командирів для максимально збереження людей та структурно-організаційні питання. Окремо – про подальший розвиток безпілотних систем, у тому числі для протиповітряної оборони», — розповів волонтер.

Відомо, що цій зустрічі посприяв радник президента України з питань комунікацій Дмитро Литвин.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам