НовиниБіля Запорізької АЕС виявили зруйновану станцію радіаційного моніторингу

Біля Запорізької АЕС виявили зруйновану станцію радіаційного моніторингу

-

Біля Запорізької АЕС виявили зруйновану станцію радіаційного моніторингу

Росіяни зруйнували одну зі станцій зовнішнього радіаційного моніторингу, розташовану поблизу тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Це знизило можливість виявляти та вимірювати будь-які радіоактивні викиди в разі надзвичайної ситуації, кажуть у МАГАТЕ.

Там зазначають, що втрата однієї станції радіаційного моніторингу прямо не впливає на безпеку ЗАЕС, але це демонструє те, як безперервно погіршуються правила безпеки на атомному об’єкті.

Станція моніторингу знаходиться приблизно за 16 кілометрів на південний захід від Запорізької АЕС. Зв’язок з нею втратили ще в понеділок, 24 червня. Однак через безпекову ситуацію команда МАГАТЕ не змогла дістатися до місця, щоб підтвердити або спростувати факт пошкодження. Інформацію про руйнування агентство отримало лише через декілька днів від працівників окупованої ЗАЕС. Там заявили, що станцію зовнішнього моніторингу зруйнувала сильна пожежа, яка виникла внаслідок обстрілу.

У МАГАТЕ зазначають, що до повномасштабного вторгнення Росії працювали 14 станцій, зараз 4 – недоступні.

Довідка. Запорізька атомна електростанція опинилася під окупацією російських військових на початку березня 2022 року. Відтоді вона працює під їхнім контролем. Станцію кілька разів повністю відʼєднували від енергомережі. Україна продовжує наполягати на виведенні російських окупантів зі станції, проте РФ відмовляється створювати на ЗАЕС демілітаризовану зону.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам