Слідкуйте за худобою

0

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області інформує, що на території підсобного господарства у м. Молочанськ Пологівського району  виявлено захворювання свиней на африканську чуму (АЧС).

Про це повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Запорізькій області

В ході  розслідування встановили, що в місці спалаху знаходилось 10 свиней,  одна з них загинула. Фахівці  Держпродспоживслужби провели відбір патматеріалу для дослідження на АЧС у лабораторії. Дніпропетровська регіональна  державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів встановила позитивний результат на АЧС.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху, на засіданні розглянуто основні питання про встановлення карантину щодо африканської чуми свиней на території м. Молочанськ, а також затверджено План заходів щодо ліквідації та недопущення цього захворювання на території області.

Наразі в неблагополучному пункті спеціалістами  Держпродспоживслужби в Запорізькій області разом з представниками причетних служб  проводиться комплекс заходів щодо ліквідації вогнища та недопущення подальшого розповсюдження інфекції. Зокрема, виставлені карантинні пости, обладнано дезбар’єри, проведено дезінфекцію подвір’я та транспортних засобів тощо.


УВАГА! 

Африканська чума свиней – гостроінфекційне вірусне особливо небезпечне захворювання свиней, яке характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю шкіри та високою смертністю. Вірус стійкий до дії зовнішніх факторів – в гної і ґрунті залишається життєздатним до 3 місяців, в копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців, в замороженому м’ясі – до 3 років. Лікування та ефективної вакцини для профілактики хвороби  на даний час не існує.

ЛЮДИ НА АЧС НЕ ХВОРІЮТЬ!

Для запобігання захворюванню тварин АЧС, необхідно дотримуватись   основних заходів профілактики:

  • забезпечувати роботу спеціалізованих свиногосподарств у «закритому режимі»;
  • утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати вигулу і контакту з іншими тваринами;
  • обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі;
  • забороняти відвідування тваринницьких приміщень стороннім особам;
  • не купувати тварин у невстановлених місцях та без супровідних ветеринарних документів;
  • не забивати та не переробляти туші хворих свиней;
  • не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання;
  • при виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно звернутись до територіального органу Держпродспоживслужби.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь